Судот во африканската држава Малави на мегапопуларната пејачка и дозволи да посвои уште две деца. Според британскиот Мирор, Мадона одлучила да ги посвои четири ...
сите 2 | | | веќе видена

Концертот го отвори гостинот од Хрватска со една од неговите нови песни, а потоа ги запеа и познати хитови како што се: "Кад жена заволи", "Ако се то зове ...
сите 12 | | | веќе видена

Таа владее на сцената, нејзината енергија во спој со талентот и харизмата, ја прави да биде оригинална и голема надеж за макдонската музичка сцена. Младата ...
сите 20 | | | прочитана: 400 | веќе видена

Највредно што номинираните за Оскар можат да добијат е златната статуетка. Меѓутоа, во секоја категорија има по пет номинирани, за најдобар филм и повеќе, а ...
| | веќе видена

Дали би платиле стотици и илјадници долари за можноста да ја носите најстрашната облека која дури ниту може да се види во ноќните кошмари? Ако да, тогаш на вас ...
сите 2 | | | веќе видена

next