„Плус сајз“ моделот и заштитното лице на производителот на долна облека „Aerie“, Искра Лавренце, често била на мета на предрасудите поради својот изглед и ...
сите 5 | | | веќе видена

Елена Ристеска денот најчесто го минува со својата сакана внука Делфина, од чија детска и чиста љубов целосно блеска од среќа. Елена одлично маневрира со ...
сите 9 | | | прочитана: 474 | веќе видена

Дизниевиот филм Frozen е еден од најгледаните анимирани филмови, кој стана омилен не само на помладата, туку и на постарата популација. Приказната за двете ...
сите 2 | | | веќе видена

За овој специфичен дизајн потребни се долги и тенки нозе, а тоа воопшто не и недостига на поп пејачката Аделина Тахири која ги носи дури и во креветот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара во последно време е во центарот на вниманието поради провокативните стајлинзи во кои се појавува во „Пинковите ѕвездички“. Кога и да ...
сите 4 | | | веќе видена

Освен новите возбудувања вообичаени за најпопуларниот квиз во македонскиот етер „Се или нешто“, во вечерашното издание ќе може да ја видите водителката Лила во ...
сите 4 | | | прочитана: 328 | веќе видена

 Броење на калории? Напорни тренинзи? Гладување? Не сите ѕвезди се жртвуваат за тенок струк и слаби нозе. Иако повеќето испробуваат откачени начини да се ...
сите 5 | | | веќе видена

Аца Лукас од првиот брак со сопругата Светлана ги доби синот Лазар и ќерката Миљана. Но наместо да се појавуваат во медиумите, тие одлучија да бидат далеку од ...
сите 11 | | | прочитана: 587 | веќе видена

Американецот Џереми Микс кого го нарекуваат „најзгодниот криминалец“ не доби дозвола да влезе во Велика Британија неколку часа пред забавата организирана по ...
сите 4 | | | прочитана: 253 | веќе видена

Еден од најизолираните региони во Сирија, кој пред речиси три години го заземале џихадисите на самопрогласената Исламска Држава, и го прогласиле за свое главно ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска сталети има многу, како Станија, Сораја или Тијана, но првата старлета на овие простори е белградската убавица Зорица Гајдаш. Доволно било оваа фатална ...
сите 6 | | | веќе видена

Марио Валентино е име кое Аркан го користел за време на разбојништвата во Италија. Бунтовниот Аркан својата ограбувачка кариера ја започнал на улиците на ...
сите 20 | | | прочитана: 2330 | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша веќе подолго време работи на новиот албум, а сите беа изненадени од фотографијата што таа ја објави на социјалните мрежи.На ...
сите 26 | | | прочитана: 1559 | веќе видена

next