Фотографиите кои Анастасија Ражнатовиќ ги објави на својот Инстаграм профил, брзо собраа над 20.000 лајкови. Анастасија повторно го привлече вниманието кога на ...
сите 29 | | | прочитана: 3948 | веќе видена

„Живеевме на купони и тоа е се’ што јадевме. Можеби некому не делува како голема работа, но кога си самохрана мајка со четири деца состојбата е сериозна“ рекла ...
сите 10 | | | веќе видена

Автор на светската пораката е Триша Браун, уметнички директор и кореограф, а на македонската порака е реномираната танчерка, кореограф и професор Искра ...
| | веќе видена

На девојките и момците од „Беатрикс кру“ им е потребна нашата помош за да бидат дел од „ЕСДУ Светското првенство во модерни танци“ кое се одржува од 22-28 мај ...
| | веќе видена

МНТ соопшти дека со ова гостување почнува меѓународното претставување на „Животот е прекрасен“. - За МНТ ова ќе биде голем предизвик и искуство да застане рамо ...
сите 2 | | | веќе видена

Ана Кокиќ деновиве престојува во Турција каде треба да сними спот за нејзината нова песна. Таа ужива во работата, но и во убавините на оваа туристичка ...
сите 12 | | | прочитана: 878 | веќе видена

Саркастичните Нериман Ипликчи и Корај Саргин се неразделни пријатели во популарната серија „Изнајмена љубов“, а ништо помалку блиски не се ниту во реалниот ...
сите 6 | | | прочитана: 1164 | веќе видена

Мајчинството не направи Тамара Тодевска да ја запостави кариерата, туку напротив! Таа е поактивна од кога било со концертни настапи и за секој еден од нив таа ...
сите 13 | | | прочитана: 575 | веќе видена

На македонската музичка сцена се појави ненаметливо, но како минуваше времето младата и надежна пејачка полека, но сигурно си наоѓа место на естрадното небо. ...
сите 2 | | | веќе видена

Дејвид Лопез, татко на пејачката Џенифер Лопез, станал скиентолог пред 30 години, а култот го довел до банкрот. Американските медиуми објавија приказна дека ...
сите 29 | | | прочитана: 1460 | веќе видена

next