Естонската рап ѕвезда Томи Кеш е една од побизарните појави на интернет. Дома го знаат како „бескомпромисниот мултиталентиран уметник“ кој бегството од тешкото ...
| | веќе видена

Овој градски лик е сопственик на бренд за машки костуми и постојано го гледаме како дел од јавните случувања во Македонија. Неговиот темперамент се гледа при ...
| | веќе видена

Кумановецот и победник во реалното шоу „Големиот брат“, Дарко Спејко, стана носталгичен по времето поминато во куќата заедно со останатите станари. Можеби ...
| | веќе видена

Уште еднаш го “убија” актерот Роуан Аткинсон, популарен по својата улога на “Мистер Бин”. Вчера британските медиуми излегоа со веста дека тој се самоубил, ...
сите 31 | | | прочитана: 554 | веќе видена

Тамара Тодевска обрнува големо внимание на изгледот за време на настапите, но и кога шета во кежуал издание таа ги следи модните трендови. Деновиве Тамара ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Со доаѓањето на пролетта време се појави новиот трејлер на летната продукција “Спасувачи на плажата” со Двејн “Карпата” Џонсон и Зак Ефрон. Филмот, исполнет со ...
сите 3 | | | веќе видена

Тримесечнaта романса меѓу Тејлор Свифт и Џејк Гиленхал беше во 2010 година, но очигледно уште буди интерес за гледање. За време на промоцијата на фантастичниот ...
сите 2 | | | веќе видена

„Македонски телеком“ во септември ќе подели дивиденда во износ од 20 милиони евра, колку што изнесува нето-добивката за 2016 година, соопшти компанијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Познатиот македонски музичар Влатко Стефановски на 21 април ќе одржи концерт во белградскиот „Сава центар“, придружуван од Големиот оркестар на словенечката ...
сите 20 | | | веќе видена

next