Водителката на емисијата „Живот со стил“, Елена Стефановска секогаш ќе ве привлече со својот изглед. Облечена по најнова мода и тренди парчиња облека, Елена не ...
сите 5 | | | веќе видена

Мексиканскиот наркобос Хоакин Гузман познат како Ел Чапо најави дека ќe ги тужи компаниите „нетфликс“ и „Унивижн“ поради ТВ-серијата за неговиот живот, изјави ...
сите 3 | | | веќе видена

Американскиот колектив „Тивери корпорејшн“, предводен од двоецот Роб Гарза и Ерик Хилтон, по долго време повторно дојде во Скопје да го одржи концертот што ѝ ...
сите 12 | | | веќе видена

Супермоделот Ирина Шејк закрепна неверојатно брзо по бременоста и раѓањето на нејзината ќеркичка. Малата се појави на светот на 21 март оваа година, а Ирина ...
сите 18 | | | прочитана: 1479 | веќе видена

Една од најзгодните жени во Србија, манекенката Јована Швоња, го привлече вниманието на социјалните мрежи со провокативна фото сесија. Убавицата од Нови Сад ...
сите 8 | | | прочитана: 1217 | веќе видена

Младата пејачка Николија Јовановиќ лани во септември стана мајка на малата Реа која ја доби со сопругот Реља Поповиќ. Пејачката отишла на одмор во Грција, а со ...
сите 3 | | | веќе видена

Оваа година главни ѕвезди на големата сцена на Широк Сокак во рамките на фестивалот “Битола Отворен град 2017” се култниот сараевски рок бенд “Забрањено ...
сите 5 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот атлетичар со телесен инвалидитет Оскар Писториус, кој ја убил својата девојка, е само еден од многумината спортисти кои својата блескава ...
сите 5 | | | прочитана: 363 | веќе видена

Освен невидените фудбалски квалитети, тој има голема човечка особина, која многупати ја има покажано, па тоа беше случај и вчера. На натпреварот против ...
сите 2 | | | прочитана: 551 | веќе видена

„Get Out“ е еден од најдобрите понови хорор филмови, но тоа не значи дека нема грешки. CinemaSins објави ново видео од серијалот „Сè што е погрешно со“, ...
| | веќе видена

Остана помалку од еден месец до почетокот на седмата сезона на серијата „Игри на престолот“, а телевизиската куќа ХБО во меѓувреме објави уште еден трејлер. ...
сите 3 | | | веќе видена

Актерката Хелен Мирен доби награда „Кристална нимфа“ за животно дело, на 57. издание на Телевизискиот фестивал, кое се одржуваше во Монте Карло. Наградата ѝ ја ...
сите 4 | | | веќе видена

next