Сигурно и вие го помните актерот Лазар Бараков од македонските народни приказни. Во нив тој секогаш имаше интересни улоги, па од ѓавол до слуга и будала сме го ...
| | веќе видена

Доколку решите да отидете на Шапка преку викенд, нашиот совет е да тргнете колку што можете порано. Интересот на луѓе што сакаат да уживаат на снегот во текот ...
сите 7 | | | веќе видена

Францускиот министер за правата на жените Лоранс Росинјол објави дека е “изненадена и шокирана” од идејата Роман Полански да претседава со “француските ...
сите 2 | | | веќе видена

Сепак таа во последно време се почесто прави чудни модни избори. Иако носи парчиња од познати брендови нејзините стајлинзи се пренаглсаени, па дури и кич. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ерве Пјер во моментов не работи за модна куќа. Во февруари минатата година тој ја напушти модната куќа “Каролина Херера”, откако 14 години беше нејзин ...
сите 2 | | | веќе видена

Познатиот комичар од триото на „К-15“, Васко Тодоров познат како Тошо Малерот, во февруари 2015 се ожени и за медиумите изјави дека е пресреќен што ја нашол ...
сите 2 | | | прочитана: 1308 | веќе видена

Британскиот музичар Пол Мекартни поднесе тужба против музичкиот издавач „Сони/АТВ“ за да ги врати правата на некои од најпознатите песни на некогашниот состав ...
сите 4 | | | веќе видена

Долгогодишната девојка на Саша Ковачевиќ не сака да биде една од оние девојки кои ќе седат дома и ништо не прават со својот живот. Згодната Јована заврши ...
сите 4 | | | веќе видена

Верните гледачи на турската серија „Парампарче“ ја запознаа Дилара како дама во едно отмено и елегантно издание. Токму од таа улога актерката Ебру Озкан стегна ...
сите 12 | | | прочитана: 1452 | веќе видена

Филип Живоиновиќ, посинокот на Лепа Брена, својата девојка, пејачката Александра Пријовиќ, ќе ја остави без скршен денар. Тој на Копаоник зимувал на сметка на ...
сите 11 | | | прочитана: 1306 | веќе видена

next