Оф Нет

Го откривме одамна ама немаме никаков апдејт за него, до кај е работата и дали ќе нè биде. Само да ве потсетиме колку беше драгоцен. Цитатите ги вадевме од ...
| | веќе видена

New Scientist ни донесе вест која зрачи со политички оптимизам. Предизборните ветувања не се најкраткото нешто во нашиот универзум. Група физичари од Пасадена ...
| | веќе видена

Со доаѓањето на новиот селектор Благоја Боби Милевски на 18 септември 2014-та, генерацијата фудбалери изгради препознатлив менталитет, неколку играчи веќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Ако некој се прашува колку Исланѓаните славеа минатата година кога на 27 јуни во Ница го шокираа Гордиот Албион и по осминафиналниот меч го пратија дома, еве ...
сите 7 | | | веќе видена

Летото 1989-та, Жарко Паспаљ стана еден од првите Европјани кој заигра во НБА лигата. Тој заедно со Дивац, Петровиќ и уште двајца Руси беа единствените петмина ...
сите 11 | | | веќе видена

Науката го потврдува Бадев Спорот што науката се обидува да го реши е битката меѓу моногамија и не-моногамија (ова второво внимателно спакувано да не звучи ...
| | веќе видена

Во 90-те таму играа уште и: Среќко Катанец, Џузепе Виали, Џанлука Паљука, Владимир Југовиќ, Енрико Киеза, Руд Гулит, Валтер Ѕенга, Винченцо Монтела, Хуан ...
сите 4 | | | веќе видена

next