Република

Пустината Сахара е прекриена од снежна прекривка по најголемото невреме кое ја зафати од кога се мери температурата. Како што јавуваат медиумите, причината е ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонската храна е скриено богатство и заслужува поголемо внимание. Ова е насловот на блогот што го објави Лишаи Кауфер, пр косултант за храна и пијалаци, на ...
сите 20 | | | веќе видена

Повеќето луѓе имаат слушнато дека доколку облечат парче облека наопаку, следува изненадување. Во продолжение погледнете уште неколку верувања кои можеби не сте ...
сите 4 | | | веќе видена

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР поднесе кривична пријава против 37-годишниот К.З.З., државјанин на Бугарија, поради постоење на ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова на прв поглед делува како обична фотографија , а во суштина ја открива фантастичната, логичната и праведната организација на глутница на волците. Ова не ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот Славчо Чадиев со неколкумина вработени во Општина Велес денеска однесоа хуманитарна помош за жителите од велешкото село С`лп. Помошта се однесе ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација со вчерашниот пораз од Норвешка во осминафиналето го заврши својот настап на Светското првенство во Франција. Избраниците ...
сите 42 | | | веќе видена

Катица Јанева во случајот „Пуч“ можеше да избира помеѓу застапување на доказите обезбедени преку признанието на сега осудениот Ѕвонко Костовски, скајп ...
сите 323 | | | веќе видена

Одри, самохрана мајка на три деца, морала да оди во болница на некои испитувања, па ја замолила сосетката Тиша, мајка на пет деца, трите деца да ја минат ноќта ...
сите 2 | | | веќе видена

Благодарност до Бугарија од Македонија! Пред 25 години, првото признавање на независна и суверена Република Македонија дојде од Софија. Потоа следеа сите други ...
сите 23 | | | веќе видена

Ако точите гориво на бензинска пумпа со самопослужување, тогаш веројатно правите вообичаена грешка, која им овозможува на криминалците доста едноставен и брз ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако фотографиите на нејзините голи гради осамнаа во светските медиуми, животот на поп-пејачката Милица Павловиќ доби сосема нов тек. Имено, медиумите ...
сите 7 | | | веќе видена

Со оглед на тоа дека казанот од болјерот е под притисок и напон кога водата се грее, најпаметно е да го исклучите додека се бањате. Голема трагедија го потресе ...
сите 21 | | | веќе видена

Џорџ Сорос ги засука ракавите подготвен да „искрши неколку јајца“ и да направи омлет а ла „Шарена револуција“ во САД. Запалени контејнери, искршени излози, ...
сите 4 | | | веќе видена

Издавањето на збирната пресметка е законска обврска врз основа на која граѓанинот ќе може точно и навремено да ги пријави приходите во Годишната даночна ...
сите 16 | | | веќе видена

Сорос не е само непријател на Македонија и на безброј други земји. Сорос е и зол непријател на САД и на американскиот народ, па ова сега ги прави Македонија и ...
сите 7 | | | веќе видена

next