Република

Екипата на Ница го совлада Пари Сен Жермен со 3-1 во последниот натпревар од најсилната француска лига вечерва и драстично му ги намали шансите за одбрана на ...
сите 12 | | | веќе видена

Американската актерка Анџелина Џоли посвоила едно од своите деца – Медокс од Камбоџа со фалсификувани документи. Таа го презеде старателството над детето од ...
сите 5 | | | веќе видена

Најмалку шест лица загинаа, додека десетици се повредени откако огромни бури, вклучувајќи неколку силни торнада, ги погодија Арканзас, Мисури и регион на ...
сите 18 | | | веќе видена

По внимателно координираните настаните од четвртокот вечерта, американски и европски дипломати веднаш го поздравија изборот на Талат Џафери, етнички Албанец и ...
сите 46 | | | веќе видена

Познатата српска писателка која веќе неколку години се бори со канцерот, се разведува од својот сопруг Небојша Пајкиќ. Веста се наоѓа на насловната страна на ...
сите 2 | | | веќе видена

Тренерот на Џенова, Иван Јуриќ многу тешко го прифати денешниот пораз на домашен терен од Киево од 1-2. Нашиот капитен Горан Пандев беше стрелец за Џенова во ...
сите 29 | | | веќе видена

Дубаи важи за еден од најгламурозните и најбогатите градови во светот. Полн со екстравагантни градби, скапи автомобили, луд ноќен живот, милионски јахти и што ...
сите 19 | | | веќе видена

Денеска за прв пат во клупската историја Хофенхајм обезбеди настап во Лигата на шампионите, иако на четири кола до крајот сеуште не е познато дали ќе игра во ...
сите 17 | | | веќе видена

Денешната програма во Премиер лигата беше затворена со големото дерби на северен Лондон меѓу Тотенхем и Арсенал, а пулените на Покетино беа фаворитие во овој ...
сите 46 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес во партиското седиште оствари средба со претседателите и преставниците на партиите кои се дел од коалицијата ...
сите 233 | | | веќе видена

Уште една провокација во низата од албансакта пратеничка во албанското собрание, Месила Дода која веќе неколку пати излезе со крајно некоректни изјави за ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ вели дека најавите за формирање „Голема Албанија“ треба да се разберат сериозно и дека Еди Рама и Хашим Тачи ...
сите 59 | | | веќе видена

Државниот удар што ја изведоа СДСМ и албанските партии во Собранието со неуставниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, разгоре војна на ...
сите 3 | | | веќе видена

next