Република

Турција е подготвена од програмите на средните училишта да ја исфрли Дарвиновата теорија на еволуцијата, како би ги сочувала локалните и национални вредности. ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ на сопругата на претседателот на Србија, Тамара Вучиќ на свеченоста во палатата Србија и врачи подарок во ...
сите 187 | | | прочитана: 1632 | веќе видена

Многу топлото време со натпросечна максимална температура се очекува и денеска, а жолта алертна фаза е најавена во Охридско, Преспанско, Тетовско, Гостиварско, ...
сите 401 | | | веќе видена

Како што се очекуваше, за време на инагурацијата одржана синоќа во Палатата Србија сите одбрале најубави тоалети, како би изгледае што погламурозно на настанот ...
сите 5 | | | веќе видена

Северина Којиќ нерадо зборува за проблемите кои ги има или ги имала во приватниот живот. Имено за нејзината тажна судбина малку се знае, а сега на површина ...
сите 20 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ уште еднаш ја манифестираше својата страст кон музиката и на гостите на инагурацијата на Вучиќ им покажа што умее. ...
сите 21 | | | веќе видена

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ предизвика најголемо внимание на инагурацијата на Александар Вучиќ. Таа во палатата не се појави во црвен ...
сите 187 | | | веќе видена

Синоќа за време на инагурацијата на Александар Вучиќ се крена голема прашина околу стајлинот на две женски званици. Едната од нив имаше деколтиран фустан, иако ...
сите 187 | | | веќе видена

Аца Лукас минува низ вистинска драма поради неверството на сопругата Соња со Марко Јариќ. Пејачот имал настап на сплавот „Порт“ и тагата кај него била ...
сите 63 | | | веќе видена

So Stoned“ е новата колекцијата на Ријана, која соработува со Маноло Бланик. Новата колекција, која е похрабра од претходните, вклучува неколку пара сандали со ...
сите 20 | | | веќе видена

Македонската репрезентација, избраниците на селекторот Боби Милевски, со 2-4 против Португалија се простија од првото учество на макендонска фудбалска ...
сите 131 | | | веќе видена

Како по обичај Зоран Заев знае да рече, но и да порече. Тој во своето обраќање пред гласањето на новата влада соопшти дека нема поведено истражна постапка за ...
сите 14 | | | веќе видена

Поранешниот Италијански премиер Силвио Берлускони во интеревју на телевизијата ,,Ла 7 “ со уште една интересна досетка. Откако беше прашан дали му се допаѓа ...
сите 26 | | | веќе видена

Снимката на колабирање на Кети Пери се појави во јавноста. Таа по колабирањето беше одвлечена од сцената, а инсајдери предупредуваат дека таа е поставена да ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во говорот на инаугурацијата рече дека во земјата живеат добри и храбри луѓе . Ние сме генерација која од митологијата ...
сите 187 | | | веќе видена

Македонската У21 репрезентација на полувреме на мечот против Португалија во рамките на третото коло во Б групата на Европското првенство во Полска замина со ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, вечерва во Белград присуствуваше на свечениот прием по повод инаугурацијата на претседателот на Република ...
сите 187 | | | веќе видена

next