Република

Српската пејачка Неда Украден го преработи светскиот хит „Despacito“. Песната на пејачката се вика „Фаворит“. Дали Неда земала дозвола од авторите за да ја ...
сите 6 | | | веќе видена

Бомба експлодира во автомобилот на поранешниот грчки премиер и гувернер на централната банка Лукас Пападемос, при што се повредени тој и неговиот возач, ...
сите 16 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша без оглед каде се наоѓа никогаш не ги крие своите емоции. Поради тоа, често се случува да заплаче во емисијата „Ѕвезде Гранда“ пред ...
сите 35 | | | веќе видена

Од помош во патот кон откривање на вистинскиот одговор може да ви биде и астрологијата, која ви открива кои активности може да ви овозможат среќата да тропне ...
сите 48 | | | веќе видена

Истрагата против Тодор Дошен, инспекторот кој работел на случајот на убиството на Јелена Марјановиќ, за кражба на пари од дилер кој го уапсил, доаѓа до крај, ...
сите 13 | | | веќе видена

Возачката дозвола на старите документи по член 351 од важечкиот Закон за безбедноста на сообраќајот на патиштата важи до 10 јуни оваа година. Граѓаните се ...
сите 7 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно и посвежо со пообилни врнежи од дожд, особено во јужните делови каде што се очекува и појава на грмежи. Ќе дува умерен ...
сите 372 | | | прочитана: 811 | веќе видена

Меланија уште еднаш, јавно, покажа дека е лута и дека намера да му попушти на Доналд Трамп, па дури и по цена да предизвика скандал. По одбивањето да му пружи ...
сите 71 | | | веќе видена

Виагра и скапи цитостатици се најфалсификувани лекови. И во билтените на македонската царина често се среќава заплена токму на ваква терапија при обидот за ...
сите 28 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари состанок во општинскиот комитет на партијата во Ресен. -На состанок во општинскиот комитет на ...
сите 488 | | | веќе видена

Денес најголем дел од луѓето се опседнати со своите телефони и други електронски уреди и не се концентрирани кога се движат по тротар или треба да преминат ...
сите 3 | | | веќе видена

Великанот на македонското сликарство Владимир Георгиевски почина утринава во Скопје. Имаше 74 години. Во целокупното творештво на Владимир Георгиевски, човекот ...
сите 20 | | | веќе видена

Џенифер Лопез му беше гостинка на Џејмс Корден во неговото шоу. Славната актерка и пејачка и популарниот водител ги имитираа танцувачките движења на мали ...
сите 5 | | | веќе видена

Снежана Дивац, сопруга на прославениот кошаркар Владе Дивац, проговори за долгата и мачна борба со мистериозната болест која со години и го отежнува животот. ...
сите 6 | | | веќе видена

Фудбалерот кој целиот свој живот го посвети на Рома и е вистинска легенда на клубот, Франческо Тоти, в недела официјално за последен пат ќе го облече дресот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Водителка, за која се знае дека се вика Линатре, прекинува да ги чита вестите кога ќе слушне дека куче лае во студиото. Но, кучето не самошто е вос тудото, ...
сите 6 | | | прочитана: 646 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, заедно со министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, денеска направи увид на реконструираниот регионален пат ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, и министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски, денеска извршија увид во градежните активности на пешачката ...
сите 20 | | | веќе видена

next