Република

-Ние не може да признаеме геноцид затоа што не сме го направиле, не сме сториле ништо геноцидно. Геноцид е направен над Македонија , над Македонците. За време ...
сите 101 | | | веќе видена

Халид Масуд, радикалниот исламист кој што минатиот четврток изврши терористички напад на Вестминстер, се обидел своите две ќерки да ги преобрати во ислам, но ...
сите 7 | | | веќе видена

65-годишната Ајлин Рокфелер, ќерка на најстариот милијардер на светот, Дејвид Рокфелер, кој починал на 20. март, со сопругата и синовите живее на семејната ...
сите 8 | | | веќе видена

На почетокот сакам да му се заблагодарам на господинот Џеват Адеми што и денеска, но и вчера апсолутно се согласи дека ние имаме процедурално право да ...
сите 58 | | | веќе видена

На најдобар можен начин ќе избереме претседател на Собранието со кој ќе бидат задоволни граѓаните коишто победиле на изборите, порача Антонио Милошоски на ...
сите 12 | | | веќе видена

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) ја спроведе одлуката на Управниот одбор и денеска ја исплати премијата од 30.000 евра на ракометарите, кои ја ...
сите 18 | | | веќе видена

Првото сонце традиционално го означува почетокот на сезоната за возење и изнајмување велосипед. Законските правила за учествување во сообраќајот со велосипед ...
сите 24 | | | веќе видена

Младата репрезентација на Македонија за играчи до 21 година, денеска од 14 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ против Бугарија ќе го има веројатно ...
сите 103 | | | веќе видена

Вистинските вљубеници во фудбалот ќе имаат можност уште еднаш да го видат на дело бразилскиот виртуоз, Роналдињо. Бразилецот повторно ќе го облече дресот на ...
сите 47 | | | веќе видена

Во тек е реконструкцијата на регионалниот пат Бошков мост – Дебар во должина од 8 километри. Механизацијата е на терен и активно работи на овој патен правец. ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека нејзините другарчиња играат криенка на улица, девојче од Србија треба наскоро да се породи. Тринаесетгодишно детенце од Белград чека да се породи на ...
сите 6 | | | веќе видена

Кинескиот клуб Шангај Шенхуа вложи огромни пари на стартот од оваа сезона купувајќи го Карлос Тевез, и приклучувајќи го на Демба Ба, Обафеми Мартинс и Фреди ...
сите 14 | | | веќе видена

-Се надевам дека ќе ја одбраниме Македонија од нападот на хиените. Ова е Македонија и така ќе остане, унитарна засекогаш, бидејќи ако не е унитарна, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамки на активностите за промовирање на Охрид како атрактивна туристичка дестинација, користејќи ги формите и облиците за унапредување и одржлив развој на ...
сите 23 | | | веќе видена

Во организација на Музеј на град Скопје ќе биде отворена изложбата Борис Чипан: По трагите на еден модернист. Куратор е арх. Фросина Зафировска, кустос ...
сите 4 | | | веќе видена

Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) ја презеде одговорноста за страшната повреда на репрезентативецот на Ирска, Симус Колман и одлучи до неговото ...
сите 13 | | | веќе видена

next