Република

За нешто помалку од половина час на „Френдс арена“ ќе започне финалето на Лигата на Европа меѓу екипите на Ајакс и Манчестер Јунајтед. Дефинитивно најголем ...
сите 15 | | | веќе видена

За неполн час во Стокхолм ќе започне финалето во Лигата на Европа меѓу Манчестер јунајтед и Ајакс, а победникот ќе дојде и во Скопје, на дуелот од Суперкупот ...
сите 112 | | | веќе видена

МЗТ Скопје ја продолжи својата доминација на македонската кошаркарска сцена, славејќи со 86-82 во решавачкиот натпревар против Крпош соколи. Мајсторката донесе ...
сите 173 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша не се грижи каде се наоѓа кога ќе ја погодат емоциите. На неа не и е туѓо и солзи да пушти на сред емисија. Тоа се случило и на ...
сите 69 | | | прочитана: 857 | веќе видена

Пејачката Тања Савиќ на сите начини се обидува да ја врати популарноста која некогаш ја имаше. Таа сега направи чекор кој никој не го очекуваше, забранувајќи ...
сите 8 | | | веќе видена

Помалиот брат на напаѓачот од Манчестер, Хашем Абеди е уапсен во Триполи под сомнеж за поврзаност со џихадистичката група Исламска држава, изјави портпаролот ...
сите 162 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Светските медиуми наголемо пишуваат за скандалот кој му се случи на популарниот актер Орландо Блум(40),откако тој поминал една ноќ со келнерката од романско ...
сите 10 | | | веќе видена

Грција годинава со измени за сите оние кои сакаат да го поминат одморот на оваа дестинација. Во Грција не е дозволено да се внесува месо, млеко и млечни ...
сите 19 | | | веќе видена

Оваа снимка која најпрво била забранета, а потоа и заборавена, кога ја здогледа светлоста на денот го привлече вниманието, не само поради контраверзните ...
сите 13 | | | прочитана: 474 | веќе видена

Официјална Анкара ќе и каже „довидување“ на Германија, доколку земјата одлучи да ги повлече своите војници од воено воздухопловната база Инџирлик во јужниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Синдикатите на СДС се против изборот на бизнисменот Кочо Анѓушев за кандидат за заменик-претседател на Владата задолжен за економски прашања. -Ако на СДСМ ...
сите 88 | | | веќе видена

Иранецот Аледин Касеми тврди дека конструирал мотор кој се напојува со вода. Автомобилот во кој наместо гориво се сипува обична вода од чешма, според неговите ...
сите 14 | | | веќе видена

По повеќе од три месеци малтретирање и измачување додека бил заробен од Чеченците, рускиот војник Евгениј Родионов на денот на својот 19. роденден, 23 мај ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со министерката за култура Елизабета Канческа – Милевска денеска го посетија универзитетот „Свети Климент“ на ...
сите 137 | | | веќе видена

Црвено-белата боја деновиве доминира низ Стокхолм. Двата клуба финалисти на Лига Европа ги имаат овие две бои како заштитен знак и преку 50.000 луѓе пристигнаа ...
сите 46 | | | веќе видена

Тренерите на МЗТ Скопје и на Карпош соколи, Анте Назор и Драган Николиќ, се максимално фокусирани на предизвикот пред нив во пресрет на денешната мајсторка (18 ...
сите 173 | | | веќе видена

next