Република

Иако станува збор за сезонско овошје чиј вкус не е посебно поинаков од останатите плодови, во Јапонија овие ремек дела се продаваат и до 20 000 евра по парче. ...
сите 5 | | | веќе видена

Граѓаните на Крива Паланка и вечерва маршираа низ градските улици за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“. Од маршот беа повторени пораките за ...
сите 56 | | | веќе видена

Граѓаните на Кочани и вечерва во голем број учествуваа во протестениот марш низ улиците на градот давајќи и целосна поддршка на граѓанската иницијатива „За ...
сите 44 | | | веќе видена

Со марш и патриотски песни вечерва продолжија протестите на поддржувачите на движењето „За заедничка Македонија“ во Охрид. И овојпат ден протестот почна од ...
сите 35 | | | веќе видена

Движењето БЕСА соопшти дека нема да поддржи Талат Џафери да биде кандидат за претседател на Собранието на РМ зашто смета дека кандидатурата е наметната. ...
сите 144 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ денес, 29-ти ден по ред, маршираше на улиците во Скопје и во градовите низ Македонија, повторувајќи ги ...
сите 178 | | | веќе видена

Австрија планира да се повлече од Договорот на Европска унија за прераспоредување на мигрантите во земји од ЕУ, најавија австриски владини претставници. ...
сите 14 | | | веќе видена

Улиците на Куманово повторно полни со граѓани кои даваат јасна и недвосмислена поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Кумановчани ...
сите 50 | | | веќе видена

Нема претседател на Собранието, не е избран ниту денеска и ова е нова голема победа за нас, истакна од пред законодавниот дом Богдан Илиевски од граѓанската ...
сите 178 | | | веќе видена

Беровчани повторно дадоа голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.Денеска граѓаните од Берово поставија црвено-жолто знаме на Саат ...
сите 231 | | | веќе видена

Доколку политичарите пред пет години решеа како сега да тргуваат со името, грбот, химната на Република Македонија, што ли ќе им пеевме на нашите спортски ...
сите 178 | | | веќе видена

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од конститутивната седница на Собранието го поддржаа и се согласија со излагањето на нивниот сопартиец Антонио ...
сите 540 | | | веќе видена

Петре Шилегов, познат по своите „излети“ како пратеник, и денеска не додржа иако со месеци не работеше ништо. Откако во своето обраќање од говорницата Илија ...
сите 45 | | | веќе видена

Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ за нивната важна историска улога во овој момент и да им повториме ...
сите 178 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ како што најави денеска пристигна пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ. Борис Дамовски на сите пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 8 | | | веќе видена

Албанската опозиција категорично останува на ставот дека нема да оди на избори доколку не се избере техничка влада која ќе ги организира истите независно од ...
сите 21 | | | веќе видена

Канадско-американската актерка и модел, Памела Андерсон, во целост го измени својот физички изглед. Некогашната неприкосновена заводничка буквално не си личи ...
сите 9 | | | прочитана: 240 | веќе видена

next