Република

Откако претседавачот Трајко Вељановски го прекина 20. продолжение на Конститутивната седница на Собранието на Република Македонија претениците од СДСМ и ...
сите 124 | | | веќе видена

СДСМ прави обид за државен удар преку за насилно сценарио спроведување на Тиранската платформа. Пратениците од СДСМ почнаа со најавите дека насилно ќе гласаат ...
сите 124 | | | веќе видена

Во Собранието се обидуваат и денеска пожестоко од претходните пати да ја изиграат демократијата, да го скршат Деловникот и Уставот, но овој Претседателот ќе ...
сите 149 | | | веќе видена

Додека ВМРО-ДПМНЕ ја пееше македонската химна во Собранието, коалиционите партнери на СДСМ- ДУИ, Села и Беса седеа. Во тој момент, Крсто Мукоски од ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев на прес-конференција во Собранието денеска најави дека новото парламентарно мнозинство ќе разговарало за промена на името. ...
сите 352 | | | прочитана: 1258 | веќе видена

Српската делегација ја напушти седницата на парламентарното собрание на Советот на Европа во знак на протест поради ослободувањето на Рамуш Харадинај, пишува ...
сите 115 | | | веќе видена

На денешната седница на Собранието на Република Македонија, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Борис Змејковски истакна дека не очекувал дека после 25 години повторно во ...
сите 7 | | | веќе видена

За конечен излез од кризата и решение на оваа многу комплицирана состојба во која се наоѓа Македонија бараме одржување на нови парламентарни избори, изјави ...
сите 52 | | | веќе видена

Денеска на шеесетиот ден од почетокот на протестите на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, членовите од оваа организација се сретнаа со ...
сите 52 | | | веќе видена

Маж беше уапсен пред резиденцијата на британската премиерка Тереза Меј во центарот на Лондон. Полицијата соопшти дека нема жртви, a Би-Би-Си јави дека реонот е ...
сите 117 | | | веќе видена

Возачите во Белград ги насмеa порака на еден возач кој поставил специјална молба на задното стакло од автомобилот, така што никој не можел да не ја види. Се ...
сите 12 | | | веќе видена

Во пролет задолжително направете го овој ритуал за чистење на домот. Според фенг шуи кората од портокал е одличен начин како да го исчистите домот од негативна ...
сите 10 | | | веќе видена

Ова е повик за државен удар со паралелен парламент, и за тоа аболицираниот Зоран Заев е спремен да ги замолчи пратениците, рече пратеникот на ВМРО ДМНЕ Антонио ...
сите 352 | | | веќе видена

next