Република

ВМРО-ДПМНЕ заедно со коалицијата минатата недела поднесе предлог закон за докторска дејност. Очекуваме овој закон да биде изгласан од страна на сите пратеници ...
сите 71 | | | веќе видена

Зоран Заев ја предаде македонската историја на Бугарите и вети ревидирање на учебниците по историја која ќе ја изучуваат Македончињата. Во име на ...
сите 38 | | | веќе видена

Над 7.000 гости, над 7.000 комбинации на облека можеа да се видат за време на инагурацијата на Вучиќ. Имаше кратки ракави, лежерно облечени кошули и мини ...
сите 11 | | | прочитана: 1280 | веќе видена

-Од ден на ден, од година во година, кумановскиот градоначалник Дамјановски успева да докаже дека е еден од најлошите менаџери на една општина во Република ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ одговори на написите на медиумите кои тврдат дека Колинда му го украла шоуто на свеченоста на инагурацијата, дека тоа ...
сите 189 | | | веќе видена

Поранешните менаџери на Џони Деп, со кој во моментов се суди, откриле нови детали на неговиот однос со поранешната сопруга Амбер Херд. Нив актерот ги тужел, ...
сите 113 | | | веќе видена

Пејачот Аца Лукас им признал на пријателите дека е подготвен да ја заборави аферата на својата сопруга Соња, за која во последно време многу се пишуваше. Тој и ...
сите 63 | | | прочитана: 321 | веќе видена

Ѕвездата на филмот Терминатор, Арнолд Шварценегер се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон во Париз, непосредно пред разговорот за климатските ...
сите 7 | | | прочитана: 206 | веќе видена

На инагурацијата на Александар Вучиќ, иако било прогнозирано дека ќе присуствуваат околу 5.000 гости, како што велат организаторите, тој број е надминат за ...
сите 49 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на Србија, Александар Вучиќ вчера приреди гламурозна инагурација, за која се потруди да потсетува на Запад, или што би се рекло во ...
сите 26 | | | прочитана: 262 | веќе видена

Бугарски Дневник ја анализираше посетата на Зоран Заев на Бугарија, поздравувајќи го поклонувањето пред бугарскиот Цар Самуил,бришењето на учебниците и ...
сите 503 | | | веќе видена

Голема фрекфенција на возила е забележана утрово на граничниот премин Богородица. Продолжениот викенд и топлото време, но и туристичката сезона очигледно се ...
сите 100 | | | веќе видена

Денеска е Св. апостоли Вартоломеј и Варнава. Првиот е еден од 12-те врховни апостоли, а вториот од останатите седумдесет. Вартоломеј проповедаше заедно со ...
сите 12 | | | прочитана: 509 | веќе видена

next