Република

Цеца Ражнатовиќ на новинарското прашање зошто нејзиниот добар пријател и колега Аца Лукас и неговата сопруга Соња Вуксановиќ не биле присутни на нејзиниот ...
сите 63 | | | веќе видена

Во Палатата на Србија во 18 часот започна свечената инаугурација на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на која се очекуваат 5.000 гости, меѓу кои ...
сите 187 | | | веќе видена

Како и што најавуваше селекторот на македонската У21 репрезентација Боби Милевски направи неколку промени во стартниот тим на мечот против Португалија во ...
сите 51 | | | веќе видена

Македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за 18. Европското првенство кое на почетокот на идната година ќе се одржи во Хрватска (од 12 до 28 ...
сите 83 | | | веќе видена

Во Палатата Србија во тек е ракувањето со гостите , поканети на прогласувањето на Александар Вучиќ за претседатле на Србија. Меѓу четирите илјади гости , ...
сите 187 | | | веќе видена

Друштвото на вoените ветерани на УЧК ги предупредува политичките лидери кои се на власт дека ако не го исполнат тоа што го ветиле, ќе се случуваат непосакувани ...
сите 8 | | | веќе видена

Зорка Митиќ, мајка на трагично починатиот актер Богољуб Митиќ Ѓоша, со неизмерна така откри дека нејзиниот син последните денови ги поминал под огромен ...
сите 109 | | | прочитана: 1557 | веќе видена

Пет години како директор на клиниката за Онкологија и радиотерапија единствена цел ни беше што подобро и поквалитетно заедницата да дојде до својата услуга. ...
сите 34 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, иако СДСМ јавно се декларираше за транспарентност и отвореност, го крие договорот којшто за брзо време треба ...
сите 41 | | | веќе видена

Најавата на премиерот Зоран Заев во текот на посетата на Бугарија дека Македонија ќе ги преиспита и промени формулациите во историските учебници во духот на ...
сите 23 | | | веќе видена

СДСМ влегува во четвртата недела од владеењето во духот на канибалската политика што ја промовира Заев. Заев, кој се закануваше дека ќе јаде живи луѓе, вети ...
сите 20 | | | веќе видена

Новинарските пера на СДСМ играат како што им свират, додека во 2006 година го критикуваа заедничкото славење на Илинден со Бугарите, сега не смеат збор да ...
сите 54 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој ја предводи делегацијата на партијата во тридневна посета на центатот на Европската народна партија во ...
сите 204 | | | веќе видена

next