Република

Најдобата македонска тенисерка Лина Ѓорческа славеше убедлива победа од 2-0 (6-3, 6-0) во сетови над Џулија Вулпио од Доминиканската република во второто на ...
сите 69 | | | веќе видена

Ѕвездата од Чувари на плажата на 49 години реши да се соблече и да покаже дека и на прагот на шестата деценија од својот живот плени со сексипил. Облечена во ...
сите 23 | | | веќе видена

„Кориере дело спорт“ побара од 20 спортски работници- новинари да изработат ранг-листа со најдобри 10 тренери според нив. Новинарите што се вклучија во изборот ...
сите 28 | | | веќе видена

Советот на Народната банка на Република Македонија денес ја одржа својата трета седница, на која беше усвоен Годишниот извештај за 2016 година, при што беше ...
сите 39 | | | веќе видена

Францускиот првак Пари Сен Жермен води жестока битка за да ја одбрани круната во домашниот шампионат, но Унаи Емери и раководството паралелно полека ...
сите 6 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија’ сериозно ги сфаќа заканите од Зоран Заев искажани од собраниската говорница. „Заев, директно до тебе: Не ни ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев на денешното дваесетто продолжение на конститутивната седница на Собранието, истакна дека фактурата за прифатената ...
сите 352 | | | веќе видена

Џони Ворд има 33-години и заработува уживајќи во животот. Момчето вели дека патува, а му плаќаат за тоа. Заработил повеќе од 2 милиони евра со своите патувања, ...
сите 29 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленовиќ смени денеска тројца министри од Мост, кои гласаа за смена на министерот за финансии Здравко Мариќ. Пленковиќ на седница на ...
сите 18 | | | веќе видена

Најголемата политичка група при Парламентарното собрание на Советот на Европа, Групата на народните партии, го прогласи Алекснадар Николоски до недоамна ...
сите 33 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 уште во 2015 година ги отфрли снимките од телефонските разговори и транскриптите, приложени како докази за прислушување, бидејќи биле ...
сите 171 | | | веќе видена

Европската комисија денеска на високо ниво го пречека американско-унгарскиот милијардер Џорџ Сорос во Брисел, но ги изигра заинтересираните новинари да го ...
сите 107 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски заедно со секретарот за меѓународна соработка, Александар Николоски оствари средба со генералниот секретар на ...
сите 261 | | | веќе видена

Голема мешаница и физички пресметки помеѓу неколкумина фудбалери го одбележаа крајот на натпреварот помеѓу Пењарор и Палмериас кој синоќа се одигра во Копа ...
сите 9 | | | веќе видена

Постојат сериозни сомнежи дека последните закани кон Србија за прекројување на границата и создавање на т.н. „Голема Албанија“, а кои синхронизирано пристигнаа ...
сите 97 | | | веќе видена

Денеска е роденден на Меланија Трамп, првата дама на САД. Таа во хороскоп е бик, а еден астролог тврди дека и претстои непредвидлива година. Меланија полни 47 ...
сите 20 | | | веќе видена

next