Република

Вакво нешто може да се види само кај Драган Вучиќ во емисија. Погледнете ги овие две девојки како се снајдоа низ многуте рунди од популарниот квиз Среќни Луѓе:
сите 20 | | | веќе видена

Ирачката војска изјави дека го заземала аеродромот во Мосул, кој дотогаш го држеа џихадистите на Исламска држава. Видеото прикажува како ирачките сили фрлаат ...
сите 48 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо во врска е со 22-годишната Шпанка, Георгина Родригез, која редовно го следи на секој натпревар. Додека работеше во бутик на Гучи оствари ...
сите 15 | | | прочитана: 280 | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денес на Твитер порача дека ФБИ се неспособни да ги откријат своите луѓе кои што им откриваат доверливи информации на ...
сите 9 | | | веќе видена

Градоначалниците од Источниот регион на денешната попладневна средба во Берово покрај темите за кои распрваа од делокругот на одлучување, излегоа со заедничко ...
сите 16 | | | веќе видена

Државниот министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, Алан Данкан, кој ја посети Македонија, повтори дека нема ...
сите 127 | | | веќе видена

Денот по Прочка е чист понеделник кога почнува големиот велигденски пост. На овој ден се чисти куќата, особено се внимава садовите за храна да се измијат и ...
сите 29 | | | прочитана: 811 | веќе видена

Подлата Јасемин од “Вљубениот ерген” во реалноста е сосема поинаква. Омилена меѓу колегите, културна, семејна жена. Погледнете ја каква била на нејзината ...
сите 20 | | | прочитана: 1952 | веќе видена

Пер-Ерик Мускос, член на градскиот совет во Оверторн предлага вработените Швеѓани да имаат право на еден час пауза за по потреба да отидат дома кај сопружникот ...
сите 13 | | | веќе видена

Престижната награда на Ријана ќе и’ биде врачена на 28-ми февруари. Универзитетот Харвард ја прогласи славната убавица од Барбадос, пејачката Ријана, за ...
сите 19 | | | веќе видена

Претставници на регионалните власти во Шкотска го прифатија предизвикот на луѓето со попреченост и прошетаа низ градот Инвернес во колички. Обиколката имаше за ...
сите 6 | | | веќе видена

Драгана Мирковиќ беше многу вознемирена во новата епизода на познатато музичко шоу „Ѕвездите на Пинк“. Фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ беше многу емотивна во ...
сите 6 | | | веќе видена

Кога се врати во својот автомобил паркиран на бензинска пумпа, оваа девојка беше нападната од двајца разбојници во дуксери. Неколку моменти подоцна, еден од ...
сите 6 | | | веќе видена

САС на МПЦ во соопштението од денешната седница, апелира до политичките лидери да ја зачуваат уставната позиција на македонскиот јазик на територијата на РМ ...
сите 38 | | | веќе видена

next