Република

Литванката Алија Насирова не се потстрижила цели 20 години и сега нејзината коса е долга 230 сантиметри, а тешка два килограма. – Косата ми е потешка од нашата ...
сите 21 | | | веќе видена

Граѓани на Охрид и попладнево се собраа на марш низ улиците на градот, како дел од собирите што се организираат низ земјата во рамки на граѓанската иницијатива ...
сите 24 | | | веќе видена

Дали спаѓате во овие луѓе? Оваа појава е распорстранета и наводно ја има секоја трета личност во Европа, но многу малку од нив знаат што значи да имате поголем ...
сите 8 | | | прочитана: 927 | веќе видена

Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија. ...
сите 296 | | | веќе видена

Гробот на Исус Христос е откриен денеска на церемонијата во црквата Светиот гроб во Ерусалим, после девет месеци реставрација. Верници од различни христијански ...
сите 18 | | | веќе видена

Еден загинат, а неколкумина се во животна опасност по нападот во Лондон кој се случи попладнево потврди полицијата за „Јуроњуз“. Уште не е познат мотивот за ...
сите 252 | | | веќе видена

Непознат напаѓач со автомобил покосил десетина луѓе на мостот Вестминистер во Лондон, а потоа со нож ранил полицаец на влез во Парламентот на Велика Британија, ...
сите 252 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон изјави дека не ја посакувал оваа работа и оти сопругата го убедила да ја прифати понудата на претседателот Доналд ...
сите 114 | | | веќе видена

Македонската Кошаркарска Федерација објави соопштение до јавноста, давајќи објаснување за „случајот Мијатовиќ“, кој побара раскин на договорот со Куманово и се ...
сите 15 | | | веќе видена

next