Република

Во германскиот град Есен е уапсен српски државјанин осомничен од полицијата дека е поврзан со исламистите и дека планирал терористички напад во Германија. Како ...
сите 3 | | | веќе видена

Неодамна починатиот британски пејач Џорџ Мајкл беше човек кој сакаше да прави „кавер“ верзии. Но, постои исто така легија на уметници кои ги обработија ...
сите 31 | | | веќе видена

Македонските судиии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски по успешно завршената работа на првиот меч на Мундијал, на кој беа делегирани помеѓу Германија и Унгарија, ...
сите 145 | | | веќе видена

Пред почетокот на првиот Грен слем за оваа година Австралија Опен, рекордерот по бројот на Грен слем титули, Роџер Федерер несвојствено за него, ја има улогата ...
сите 66 | | | прочитана: 156 | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија во интервју за италијанскиот весник „Ла Верита истакнува дека земјата с ака да влезе во ЕУ и НАТО и го ...
сите 58 | | | веќе видена

По одличната есен, притисокот врз најдобриот македонски фудбалер за 2016 година, Илија Несторовски сега е уште поголем. И во Палермо многу работи се очекуваат ...
сите 44 | | | веќе видена

Деветнаесетгодишниот кумановец Б.С. со повреда од огнено оружје во пределот на десната потколеница рано изутрина бил донесен во Ургентниот центар во Куманово. ...
сите 23 | | | веќе видена

На тренингот пред денешната спуст трка во женска конкуренција на патеката Алтенмарк во Австрија се случија две несреќи, во кои со повреди се здобија Надја ...
сите 3 | | | веќе видена

Американската тенисерка Серена Вилијамс секогаш е меѓу фаворитките за освојување на трофејот на гренслем турнирите, па не е поинаку ниту пред годинашното ...
сите 190 | | | веќе видена

Изминативе денови сериозно внимание предизвика одлуката на Антонио Конте да не го вклучи во тимот Диего Коста за натпреварот со Лестер. Италијанскиот стратег ...
сите 59 | | | веќе видена

Мартин Поповски и Филип Лазаров го сервираа најубавиот погодок на вчерашните натпревари од Светското првенство во Франција. Поповски и Лазаров реализирајќи ...
сите 15 | | | веќе видена

Шефот на стручниот штаб на македонската ракометна репрезентација, Лино Червар, порача дека Словенија е фаворит во претстојниот дуел на Светското првенство кое ...
сите 14 | | | веќе видена

Старецот Пајсие кој живеел на Света Гора укажува дека луѓето кои некои од родителите ги проколнал секогаш во животот настрадуваат. Немојте да дозволите нешто ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во Каиро имаше средба со претседателот на Арапската Република Египет, Абдел Фатах Ал–Сиси на која било ...
сите 108 | | | веќе видена

Во момент кога гласнo се зборува за вмешаноста на Русија во изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг, нагласи дека ...
сите 15 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски вечерва им ја честиташе новата победа на македонските ракометари по триумфот над Ангола од 31:22. -Честитки за новата ...
сите 30 | | | веќе видена

next