Република

Мистериозниот маж, ценет архитект, кого мајката на убиената Кристина Крупљан го навела како ново момче на нејзината убиена ќерка, вчера за “Jutarnji List” ...
сите 4 | | | веќе видена

Норвежанецот Кјетил Јансруд е победник на спуст трката од Светскиот куп возена во норвешкиот Квитфјел. Со денешната победа Јансруд стана прв скијач оваа ...
сите 21 | | | веќе видена

Почнав да ја слушам дебатата (ако разговор на истомисленици може да се нарече така) на Ферид и Попсимонова. Го прекинав слушањето кога Мухиќ кажа дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Севилја и натаму ја продолжува израмнетата трка за шампионската титула со Барселона и со Реал Мадрид во шпанската Примера, откако во 24. коло славеше со ...
сите 31 | | | веќе видена

Иако Анџелина Џоли периодов во јавноста е повеќе актуелна поради случувањата во нејзиниот приватен живот, отколку со професионалните ангажмани, сепак се ...
сите 4 | | | веќе видена

Челси и Антонио Конте продолжија да чекорат кон титулата во Премиер лигата со денешната победа над Свонси (3-1) во рамки од 26. коло. Гостите не успеаја да се ...
сите 25 | | | веќе видена

„Ако случајно оние од СДСМ и Беса, Села (па и ДУИ) се обидат сами да свикаат седница на Собрание и направат влада (што им е планот од поодамна, според мои ...
сите 9 | | | веќе видена

Истакнатиот албански аналитичар и експерт за меѓународна политика Илир Кула на крајот од една негова колумна ја критикува ДУИ, откако партијата на Али Ахмети ...
сите 10 | | | веќе видена

Мислела дека учествува во реално шоу, сметала дека во крпата, што ја доближила до лицето на Ким Џонг-нам, имало бебешко масло. Уште откритија за мистериозното ...
сите 83 | | | веќе видена

Хамбургер прераснува во најредовен „пациент“ на Баерн Минхен во Бундес-лигата, откако актуелниоот првак попладнево повторно го декласираше овој ривал со 8-0, ...
сите 21 | | | веќе видена

Ангела Меркел денеска беше официјално номинирана за водечки кандидат на својата партија – Христијанско-демократска унија (ЦДУ) во провинцијата ...
сите 33 | | | веќе видена

Џорџ и Амал Клуни присуствуваа на доделувањето на César Awards во Париз. Славниот пар мамеше воздишки во елегантно издание. 39-годишната адвокатка го истакна ...
сите 29 | | | веќе видена

Актуелната политичка ситуација во која се наоѓа државата е исклучително неповолна ситуација за Македонија. Академик, Ѓорѓи Поп-Атанасов, македонски теолог, ...
сите 7 | | | веќе видена

Мажи, ако сакате вашата партнерка точно да знае што сака, секогаш да биде расположена за разни „игри во кревет“ и во исто време да ги знае сите ваши скриени ...
сите 9 | | | прочитана: 230 | веќе видена

Дизајнерот Карл Лагерфелд изјави дека е разочаран од актерката Мерил Стрип бидејќи не сака да носи фустани од брендот „Шанел“ доколку тоа не и е платено. ...
сите 56 | | | веќе видена

Нови петмина српски граѓани, осомничени за обидот за преврат на денот на изборите во Црна Гора во октомври минатата година, потпишаа спогодба со црногорското ...
сите 6 | | | веќе видена

next