Република

На собирот пред кулата на Доналд Трамп во Њујорк, Македонците од САД прочитаа проглас во кој се изразува поддршка на идниот претседател, и од него се бара да ...
сите 49 | | | веќе видена

Македонците кои протестираа пред кулата на Доналд Трамп во негова поддршка, својот марш го продолжија пред најгледаната телевизија во САД. „Фокс Њуз“ е ...
сите 49 | | | веќе видена

Италијанскиот весник „Ла Верита“ во рамки на интервјуто со министерот за надворешни работи Никола Попоски дава и свој осврт на ситуацијата на Македонија во ...
сите 58 | | | прочитана: 2008 | веќе видена

Во последниот натпревар од 20. коло на италијанската Серија А, на исполнетиот „Артемио Франки“ во Фиренца, првакот Јувентус го претрпе четвртиот пораз оваа ...
сите 10 | | | веќе видена

Екипата на Реал Мадрид го доживеа првиот пораз во Примера. Храбрата Севилја изненади на домашен терен и со пресврт во последните минути дојде до триумф над ...
сите 69 | | | веќе видена

Трајко Вељаноски во интервјуто за Сител изрази убедување дека во наредниот период, согласно уставот и законите лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, Никола Груевски и ...
сите 22 | | | веќе видена

Капитенот на нашата репрезентација, Кире Лазаров предизвикува огромно внимание во светските медиуми поради извонредните игри по првите два натпревари. На нив ...
сите 126 | | | веќе видена

Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. ...
сите 49 | | | веќе видена

Спортот е таков што за жал Вујо ќе биде на клупата на Словенија, а не на клупата на Македонија, вели екс тренерот на Вардар Веселин Вујовиќ, сегашен селектор ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонците од Њујорк и Њу Џерси организирано се упатија пред кулата на новиот американски претседател Доналд Трамп во Њујорк. Целта на собирот е да се даде ...
сите 49 | | | веќе видена

По поразот на „Гудисон парк“ кај Евертон, екипата на Манчестер Сити продолжи со лошите резултати и сега заостанува цели десет бода зад лидерот во Премиер ...
сите 39 | | | веќе видена

Селекторот на македонскта ракометна репрезентација Лино Червар, не е разочаран од нерешениот резултат меѓу селекциите на Исланд и Тунис, бидејќи уште пред ...
сите 12 | | | веќе видена

Електроенергетскиот систем во Македонија е стабилен. Граѓаните ги добиваат неопходните количини на енергија. Викендов во одредена мера се релаксираше ...
сите 91 | | | веќе видена

Кога навивачите на Сандерленд ќе го видат него во првиот тим, им се стемнува пред очи. Се работи за младиот англиски играч од средниот ред, Џек Родвел, кој ...
сите 3 | | | веќе видена

next