Република

Станува збор за крајна не само политичка, национална, туку и човечка неодговорност, која се граничи со апсурд. Да се нуди нешто (двојазичност) кога никој, ...
сите 18 | | | веќе видена

Десетици патриотски организации, граѓански иницијативи и бројни интелектуалци се мобилизираат против федерализацијата на Македонија, откако на повидок е ...
сите 14 | | | веќе видена

– Македонија не трпи квинслинзи, или ќе ви го вратиме квинслингот во делови… Плакат со ваква порака и фотографија на Зоран Заев со кече, можеше да се забележи ...
сите 40 | | | веќе видена

Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека почнува друга, а не шарена револуција и повикува на обединување. – ШаренаРеволуција ...
сите 13 | | | веќе видена

Илија Несторовски повторно беше стрелец на Палермо, но уште еднаш се покажа дека македонскиот репрезентативец не може самиот да му донесе позитивен резултат на ...
сите 48 | | | веќе видена

Сопругот на Татјана Камерон Тајчи, боледува од рак на белите дробови, кој се проширил и низ другите делови на телото. Фамилијата објави емотивна порака на ...
сите 12 | | | веќе видена

-Ние се бориме за секого подеднакво, за секој наш граѓанин. И ако некогаш го кренеме гласот да предупредиме за некои последици за државата, да предупредиме ...
сите 7 | | | веќе видена

Зоран Заев ја има најтешката мисија во својата контроверзна политичка кариера. Дали да ги проголта сите националистички барања на ДУИ и на албанскиот блок со ...
| | веќе видена

Социјалните мрежи вријат од статуси и коментари, членови и симпатизери на СДСМ го искажуваат своето незадоволство од одлуките на нивниот партиски лидер Зоран ...
сите 50 | | | веќе видена

Редефинирање на државата, целосна двојазичност, менување на националните симболи и на идентитетските обележја се термини кои се од уставен карактер на секоја ...
сите 24 | | | веќе видена

Најдобриот стрелец на Челси, Диего Коста ова лето ќе стане најскап фудбалер во историјата. Медиумите во Англија објавија дека Челси ја прифатил понудата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Осумгодишно девојче од Хјустон преживеа сообраќајна несреќа, а само неколку минути подоцна била застрелана од возило кое го удрило возилото во кое таа се ...
сите 3 | | | веќе видена

Баерн Минхен го растури Хамбургер на „Алијанц арена“ со 8-0. Фудбалерите на германскиот првак вчера беа посебно мотивирани, а има и посебна причина за тоа. ...
сите 21 | | | веќе видена

next