Република

Манчестер Јунајтед е победник на англискиот Лига Куп, откако во драматично финале на „Вембли“ го совлада Саутемптон со 3-2 (2-1), во меч во кој со два гола ...
сите 83 | | | веќе видена

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат ...
сите 61 | | | веќе видена

Барселона е најдобра кога е најпотребно, на дерби натпреварите, а тоа каталонскиот гигант го покажа и на денешното дерби против Атлетико Мадрид. Славеше на ...
сите 31 | | | веќе видена

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на ...
сите 20 | | | веќе видена

Етничка платформа формулирана во странство е уцена за која не смее да се преговара тајно, предупредува професорката Ванковска во статус објавен на Фејсбук. Таа ...
сите 4 | | | веќе видена

– Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците. ...
сите 66 | | | веќе видена

„Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!“, „Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ“, ...
сите 45 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер на Македонија и лидер на СДСМ, Зоран Заев постигна договор со албанската партија ДУИ, Србија да биде обвинета за наводен геноцид извршен ...
сите 45 | | | веќе видена

Кога државата е нападната, само народот може да ја одбрани. Не можат само политичарите, особено кога еден дел од нив се борат за заштита, а друг дел се на ...
сите 61 | | | веќе видена

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и Зоран Заев се усогласени и останатите точки од ...
сите 57 | | | веќе видена

Актуелната политичка ситуација во земјава е исклучително неповолна за Македонија. Ваквата политичка ситуација е исклучително неповолна за Република Македонија ...
сите 7 | | | веќе видена

Moтоциклист загинал во четвртокот во сообраќајна несреќа во Тајван, кога автомобил кој се движел во спротивна насока директно го удрил, по што тој паднал во ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот јавен обвинител, аналитичар и правник, Сотир Костов, за актуелните случувања во Македонија пишува дека ова што и се случува на државата е „враќање ...
сите 55 | | | веќе видена

За актуелните скандалозни случувања во Македонија, аналитичарот, правник и поранешен јавен обвинител Сотир Костов пишува дека во моментов сме сведоци на еден ...
сите 55 | | | веќе видена

Зоран Заев е волен да прифати дека Македонците извршиле ГЕНОЦИД над Албанците, онака како што се бара во сеалбанската платформа, осуда врз „геноцидот врз ...
сите 45 | | | веќе видена

next