Република

Трејси Марис одлучила да го помине Велигден со своето семејство во местото Папамоа, на источниот брег на Нов Зеланд. Меѓутоа, не можеле да претпостават што ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Илјадници граѓани и денеска маршираат во Скопје во знак на поддршка на Граѓанската иницијатива „За Заедничка Макеоднија“, која протестира за отфрлање на ...
сите 294 | | | веќе видена

Марија Калојевиќ и Јована Ѓорѓевиќ од Горњи Милановац ја тужеле својата сограѓанка и колешка Весна Павловиќ дека не им ја исплатила договорената сума откако ...
сите 15 | | | веќе видена

Неопходни се нови парламентарни избори за излез од политичката криза – универзитетската професорка Тања Каракамишева смета дека ова е единствениот начин што во ...
сите 32 | | | веќе видена

Тиранската платформа не само што треба да биде отфрлена и осудена, туку треба да се стави ад акта и документот да замине во историјата како еден неуспешен ...
сите 156 | | | веќе видена

Денеска на народниот собир пред Собранието на Република Македонија пред граѓаните се обрати уметникот Стефан Стојковски, тој кажа дека тој не е политичар, туку ...
сите 43 | | | веќе видена

-Педесет и кусур дена ги повикувавме да се откажат од Тиранската платформа, сега бараме избори за таа платформа која е правена во туѓа држава. Комесарот ...
сите 5 | | | веќе видена

Од смртта на пејачката Јелена Марјановиќ измина една година, а нејзиниот сопруг Зоран Марјановиќ, повторно е заљубен. Како што пишува магазинот Стар, Зоран од ...
сите 67 | | | веќе видена

Kаква личност бил македонскиот револуционер Андон Лазов Јанев, познат како Ќосето, бездруго, најдобро се согледува од самите негови спомени се запишани во 1931 ...
сите 14 | | | веќе видена

Севернокорејските власти повторно се заканија дека Пјонгјанг ќе ги збрише Американците од Земјата доколку Вашингтон започне војна на Корејскиот полуостров. ...
сите 48 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Горан Манојлоски од Тетово денеска од собраниската говорница побара од Зоран Заев, тој и неговото семејство да се преселат во Тетово ...
сите 172 | | | веќе видена

По однос на вашиот повик, до лидерот на СДСМ Зоран Заев, со своето семејство да се пресели во Тетово и да живее за да ги види условите, јас само едно ќе ви ...
сите 7 | | | веќе видена

Денеска 57-ми ден како граѓаните во голем број се на улиците низ целата земја и јасно и гласно кажуваат „НЕ“ за Тиранската платформа, денеска тие поминаа пред ...
сите 254 | | | веќе видена

Земјоделци денеска го блокираа патот од Градско-Прилеп, реагирајќи, како што рекоа, против тиранската платформа и за решавање на политичката криза заради ...
сите 112 | | | веќе видена

next