Двете тениски икони, Андре Агаси и Новак Ѓоковиќ ја почнаа меѓусебната соработка, а првата мисија е француска и вели „Да се освои трофејот на Ролан Гарос". ...
сите 61 | | | прочитана: 1161 | веќе видена

Организаторите на Ролан Гарос имаат многу проблеми со отсуството на врвни тениски асови, а сега и настапот на Хуан Мартин Дел Потро е на прагот да го откаже ...
сите 92 | | | прочитана: 431 | веќе видена

Настасе предизвика контроверзи во Фед куп дуелот меѓу Романија и Велика Британија во април, кога коментираше за нероденото дете на Вилијамс со зборовите: „Да ...
| | веќе видена

Оваа седмица во центарот на вниманието е АТП Мастерсот во Рим, но и на другите помали турнири ширум светот има што да се види, а тоа го докажа Васек Поспишил. ...
| | веќе видена