Рожер Федерер во текот на вчерашниот ден ја освои титулата на АТП турнирот од серијата 500 во Хале со што покажа дека се наоѓа во добра форма пред третиот грен ...
сите 31 | | | прочитана: 759 | веќе видена

Ник Кирјиос, тенисерот кој е светски познат поради неочекуваните потези и несериознити пристапи кои ги прави за време на натпреварите, а и после натпреварите, ...
сите 3 | | | веќе видена

Беноа Пер загуби убедливо од Флоријан Мајер на турнирот во Хале со 6:0 и 6:4, но начинот на кој ги загуби првите три гејма во мечот привлекоа посебно внимание ...
сите 2 | | | веќе видена

27-годишниот Еванс последен пат играше во Сарбитон на 10 јуни, повлекувајќи се поради повреда на бутниот мускул пред да се повлече од турнирите во Нотингем и ...
сите 5 | | | веќе видена

Мекинро неколку пати остро го критикуваше Австралиецот за неговото однесување на теренот, ставајќи ја под знак прашалник неговата ментална сила, но на Ролан ...
| | веќе видена

Холандскиот тенисер Робин Хасе загуби во денешното четвртфинале во кое за противник го имаше Ришар Гаске, но затоа ја натера публиката во Хале да му даде ...
сите 3 | | | веќе видена

Фелисијано Лопез успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во Квинс откако по исцрпувачка и неизвесна битка излезе како подобар од пресметката со Чехот ...
| | веќе видена