Специјалното ВИП реално шоу кое ќе се емитува во шест сезони на гледачите ќе им понуди многу голотија и провокација од страна на познатите личности од ...
сите 9 | | | прочитана: 409 | веќе видена

Колку се тажни животните во оваа затворена зоолошка градина, можете да видите и на приложените фотографии. Откако пред една година била затворена 140 години ...
сите 2 | | | веќе видена

Сепак иако многумина сметаат дека тоа е само обичен кожен знак, ова е одлично место за дополнителен багаж во вашиот ранец, на пример доколку вашите патики не ...
сите 2 | | | веќе видена

Како би покажал колку се опасни овие риби, еден човек уловил пирана и со помош на парче дрво ја покажал нејзината неверојатна сила. Погледнете колку се опасни ...
сите 2 | | | веќе видена

Ксенија Царицина, сопругата на рускиот бизнисмен Алексеј Шаповалов, се пофалила со неверојатниот прстен кој го добила за петтата годишнина од бракот. Оваа ...
сите 5 | | | веќе видена

Тајната на долговечноста е во еден оброк дневно, тврдат јапонските стручни лица . Се јаде само еднаш дневно, и тоа по можност вечера. Нутриционистите ширум ...
| | веќе видена

Додека чекаме лек за рак или барем научно решение за патики што не смрдат, ни доаѓа коперникански пресврт во дилемата зошто фламингата стојат на една нога. И ...
| | веќе видена

Многумина млади и неискусни родители стравуваат за своето бебенце, постојано бдеат над него и му го допираат челото за температура, но еден американски татко ...
| | веќе видена

next