Веридбата значи влез во нов свет на планирање и подготовки и е голем чекор во животот на секој пар. Досега сме гледале многу филмови во кој еден од партнерите ...
сите 36 | | | прочитана: 2129 | веќе видена

Најголемата шопска салата на светот е направена во Охрид, тешка е 202 килограми, и ја подготвувале девет часа. За салатата готвачите исекле 80 килограми домати ...
сите 29 | | | прочитана: 880 | веќе видена

Фатен во моментот тој делува величествено и импозантно. Модерните технологии ни овозможија да се фотографираме скоро без престан, а некогаш и да го насетиме ...
сите 5 | | | прочитана: 171 | веќе видена

Постојат физички знаци, кои укажуваат дека навистина ни е неопходен одмор. Ако препознаете некој од следниве 8 знаци кај себе време е да направите мала пауза ...
сите 9 | | | прочитана: 383 | веќе видена

Сите знаеме дека дека секој од нас си ја крои сопствената судбина, но сепак кога се ѕвездите во прашање ова се трите хороскопски знаци кои ќе имаат малку ...
сите 30 | | | прочитана: 3502 | веќе видена

Лорен Драин Каган, по професија е медицинска сестра, благодарение на својот профил на Инстаграм беше прогласена за најсекси медицинска сестра во светот и стана ...
сите 6 | | | прочитана: 3317 | веќе видена

Овен Поради Сонцето во Бик, вашата љубов можете да ја сретнете во некоја финансиска институција или ресторан, а вашиот нов партнер би можел да биде во ...
сите 39 | | | прочитана: 2712 | веќе видена

Германецот, Јенс Нуман (43) и неговата мајка секоја недела играле лотарија, а неодамна го отвориле весникот и виделе дека тие се добитниците на 60 милиони ...
сите 8 | | | прочитана: 2704 | веќе видена

Истражувањето кое вклучувало 250 илјади луѓе утврдило поврзаност на редовното возење со велосипед и речиси половина помалиот ризик од срцеви заболувања или ...
сите 23 | | | веќе видена

Воспитувањето на децата е навистина тешка и одговорна работа. Од нас како родители зависи тоа кој правец ќе го одберат нашите деца. И покрај тоа што и други ...
сите 32 | | | прочитана: 477 | веќе видена

Пожарникар од Џорџија, САД имаше неверојатна интервенција откако при гасење на пожар во станбен комплекс еден од станарите испаничено му дофлрил дека мора да ...
сите 15 | | | прочитана: 402 | веќе видена

Ако постои нешто што ги радува жените, тоа е моментот кога нивниот партнер работи задачи поврзани со нивниот дом. Доколку пак партнерот има интересни трикови ...
сите 5 | | | прочитана: 1447 | веќе видена

Бруклин Бекам, најстариот син на Викторија и Дејвид, е познат по непрописното паркирање, па така за една едела си заработи 4 казни.Сепак тоа не го поколеба ...
сите 19 | | | прочитана: 1365 | веќе видена

Наташа Николовска e самохраната мајка на малиот Марио која помош од хуманите граѓани за нејзината животна битка.Таа боледува од рак на желудник, а болеста и ...
сите 23 | | | прочитана: 1791 | веќе видена

Округот Напа во Калифорнија е препознатлив по индустријата на вино и преубавите пејсажи. Има многу интересни работи да се видат и истражат на овок прекрасен ...
сите 4 | | | веќе видена

next