Овен: работете на случајот Вашиот пријател според хороскопскиот знак, Томас Џеферсон, рекол: „Јас многу верувам во среќа и видов дека колку повредно работам, ...
сите 48 | | | прочитана: 2376 | веќе видена

25.05.2017 Некогашните Tитови пионери, денешни пензионери од Кочани не го заборавија 25 мај. Според нив, тоа е еден од најубавите денови во месецот, кога во ...
сите 30 | | | прочитана: 708 | веќе видена

На официјалната средба со папата, Меланија Трамп, првата дама на ватикан, носеше црн фустан од тантела, а на главата, според протоколот, црн тантелест вел. ...
сите 9 | | | прочитана: 1014 | веќе видена

Вознесение Христово или Спасовден — христијански празник кој се слави 40 дена по Велигден. Во Новиот завет од Светото Писмо поточно во Светото евангелие според ...
сите 41 | | | прочитана: 1580 | веќе видена

“Лесно возбудливо кученце”, “Лојално млитаво детиште”, “Ултимативна сродна душа”, “Освојувач”, се само некои од категориите во кои Гвинет Монтенегро ги ...
сите 29 | | | прочитана: 3771 | веќе видена

Кога во 1989-та година козметичарката на кралицата Елизабета 2 и го покажала овој лак за нокти, тој станал нејзиниот омилен.Кралицата која денес има 91-година ...
сите 5 | | | веќе видена

Во просториите на О.У. Кочо Рацин по повод Денот на словенските просветител Св. Кирил и Методи се оджа промоција на книгата „Копнеж сред соѕвездието“ од ...
сите 6 | | | веќе видена

Десет сантиметри повеќе во струкот може да го зголемат ризикот да заболите од рак за 13 проценти, покажува најновата студија. Во текот на истражувањето ...
сите 10 | | | прочитана: 464 | веќе видена

Францускиот институт во Скопје информира за затворањето на овогодишната сезона на францускиот кино-клуб со проекцијата на филмот „Не сум ништожник“, в петок ...
сите 4 | | | веќе видена

Кога станува збор за нејзините модни комбинации, тие секогаш се „на работ“, па така е и овој пат.На црвениот тепих на премиерата на филмот „Wonder Woman“, Кони ...
сите 8 | | | веќе видена

Ретко кој маж не сонува за нален секс со партнерката, а еве и зошто. Во мислите на повеќето мажи аналниот секс е најслаткиот можен зачин на сексуланиот живот, ...
сите 10 | | | прочитана: 3947 | веќе видена

next