Минатото лето Владо Јаневски ги изненади своите обожаватели со видео спот за песната „Ајде води ме“ кое го промовираше во месец јули, а сега во истиот период ...
сите 6 | | | веќе видена

Оваа година главни ѕвезди на големата сцена на Широк Сокак во рамките на фестивалот “Битола Отворен град 2017” се култниот сараевски рок бенд “Забрањено ...
сите 4 | | | веќе видена

Мојот последен петок беше подобар од вашиот. Не, мојот последен петок беше најдобриот кој некогаш сум го имала. Последниот петок, еден закоравен фан на ...
| | веќе видена

„Сопрано етно џез“ се вика овој супер интересен музички ролеркостер на хармоникашот со врвна техника, Мишел Трајковски, придружуван од џам инструменталисти. На ...
| | веќе видена

Litiüm, рокенрол бенд од Македонска Каменица, го објави својот втор сингл „Dirty games“ и видео од претстојниот албум. Бендот е составен од Мартин Ангеловски, ...
сите 3 | | | веќе видена

Признаваме дека не сме најупатени во тој жанр ама во црковното пеење на Запад во меѓувреме се имаат случено некои заебани реформи. Децава пеат како ангели ама ...
| | веќе видена

Нашиот Ристе Ристески е единствениот македонец што остана во трката за триумф во шоуто “Ѕвездите на Гранд”. Како со својот маестрален вокал, така и со шармот ...
сите 2 | | | прочитана: 355 | веќе видена

Најголемата поп ѕвезда Бритни Спирс пристигна во Бангкок и на аеродромот ја пречекаа најслатките можни фанови. Пејачката во главниот град на Тајланд пристигна ...
сите 2 | | | веќе видена