Македонскиот композитор и продуцент, Јован Јованов продолжува со интернационалната кариера. Имено, познатиот музичар доби сертификат и награда „Онорабл меншн ...
сите 4 | | | веќе видена

Младиот Рајан се појави на телевизиското шоу “Јас имам талент” и за кратко успеа да го воодушеви жирито и целата публика која го следеше настапот. Тој ја ...
сите 3 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Дваесет и четвртото издание на музичкиот фестивал Sónar ќе се одржи на 15, 16 и 17 јуни во Барселона. Секоја година Sónar ги обединува водечките артисти и ...
| | веќе видена

Српскиот актер Сергеј Трифуновиќ доаѓа во Скопје, но не поради нова престава туку поради диџеј сет. На 02 март во улога на ДЈ ќе го видиме во скопскиот ноќен ...
| | веќе видена

Албанската пејачка Ера Истрефи стана глобален феномен со песната „Бон Бон“ и докажа дека јазикот не е бариера за една песна да биде хит. Наместо на англиски, ...
| | веќе видена

 Ако барате совршени звуци кои ќе го исполнат вашиот дом со една поинаква енергија и ќе бидат причина за едно поинакво доживување, тогаш ви предлагаме да ги ...
| | веќе видена

Популарната српска фолк пејачка Драгана Мирковиќ по излегувањето на новиот албум “Од милијон један”, за кој што Музика24 во неколку наврати веќе ве ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот алтернативен бенд „Бриганд“ го претстави својот втор студиски албум насловен „Далеко је Вавилон“, објавен за етикетата „Блек планет рекордс“. ...
сите 2 | | | веќе видена

Дека се заљубени се забележува по фотографиите кои секојдневно ги постираат на своите фејсбук профили. Многумина од вас би им завиделе на она што тие го имаат, ...
сите 3 | | | веќе видена

next