Популарно

Томас Памперин е сопственик, готвач, келнер и мијач на садови во најмалиот ресторан во Данска – „Njordvest“. Овој угостителски објект може истовремено да прими ...
| | веќе видена

Конечно дуетската песна на нашата позната пејачка Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ, односно Хари Мата Хари, „Још ме плашиш“ доби свој ...
сите 19 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Спиналонга беше една од последните европски колонии за лепрозни, активна од 1903 до 1957 година. На овој грчки остров во Средоземното Море биле испраќани луѓе, ...
сите 3 | | | веќе видена

По триумфот на гостувањето во Лихтенштајн во Мундијалските квалификации попладнево црвено-жолтите ја победија Белорусија во контролен пријателски натпревар. На ...
сите 137 | | | веќе видена

Одбележувањето на Часот на планетата Земја во Македонија стана хит низ целиот свет! Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална ...
сите 131 | | | веќе видена

next