Популарно

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен западен ветер. Попладне во планинските предели ќе има услови за ...
сите 343 | | | веќе видена

На Македонија ќе и` се случи најголемиот концерт во нејзината досегашна историја! Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“ по повод истоимениот ...
сите 50 | | | веќе видена

Бали и Ибица се најпопуларни дестинации за одмор оваа година, според податоците на TripAdvisor. Популарниот сајт ги подели дестинациите во две групи, поблиски ...
сите 8 | | | веќе видена

Пејачката објави нова, подолга изјава по повод терористичкиот напад кој се случи на нејзиниот концерт во понеделникот вечерта, во Манчестер. По трагичниот ...
сите 159 | | | прочитана: 151 | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Околу пладне и попладне ќе има повремени ...
сите 343 | | | веќе видена

Започна резервацијата на билети за големиот спектакл – Суперкупот на УЕФА, кој на 8 август ќе се одржи на арената „Филип Втори“ во Скопје. Секој сака во живо ...
сите 22 | | | веќе видена

Аријана Гранде се врати во Америка по трагичниот терористички напад на нејзиниот концерт кој се случи во понеделник вечерта во Манчестер, кога умреа 22 луѓе, а ...
сите 159 | | | прочитана: 4403 | веќе видена

Силното невреме кое вчера го зафати скопскиот регион предизвика повеќечасовен прекин во услугите на операторот Телеком. Поради проблеми со напојувањето беа во ...
сите 65 | | | веќе видена

Празник на големите македонски и сесловенски просветители Светите браќа Кирил и Методиј се основоположници на словенската писменост и литература и се заслужни ...
сите 154 | | | веќе видена

Британскиот актер сер Роџер Мур (89) почина денеска во Швајцарија по кратка борба со канцерот. – „ Со искрена жал соопштуваме дека нашиот сакан татко сер Роџер ...
сите 48 | | | прочитана: 158 | веќе видена

next