Македонското здружение на филмски продуценти МЗФП е примено како полноправен член во Меѓународната федерација на асоцијации на филмски продуценти ФИАПФ на ...
сите 16 | | | веќе видена

во Археолошкиот музеј на Македонија вечерва, 22 мај, ќе биде отворена изложба на фотографии насловена „Киевско-печерска Лавра – украинското светилиште“... ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Џебното кино на Младинскиот културен центар денеска и утре ќе има изведба на претставата „А што потоа“ во режија на Драгана Гунин, која раскажува за жртвите ...
сите 15 | | | веќе видена

Изложба под наслов „Потрага по смислата на ликовноста, во соочување со убавината на природата“ на македонскиот ликовен уметник Владимир Темков ќе биде отворена ...
сите 10 | | | веќе видена

На семот ќе има попуст и до 70 проценти.Македонската асоцијација на издавачи во рамки на своите заложби за популаризација на книгата и културата на читање ...
сите 35 | | | веќе видена

Во новата концертна сала на Македонската филхармонија денеска им беа доделени благодарници на сите учесници, проектанти, ревизори, надзори, кои во изминатите ...
| | веќе видена

Во рамките на програмата „Современи европски композитори“ утревечер, во 19.30 часот, во Музејот на градот Скопје концерт ќе одржи ансамблот „Контемпора“. На ...
сите 2 | | | веќе видена

next