Симпатичен, но сепак (моден) циркуз, крена „врева“ на социјалните мрежи откако Меланија Трамп со ќеркаси Иванка, инаку советничка на претседателот на САД, се ...
сите 11 | | | прочитана: 848 | веќе видена

Кој би и „дал“ 64 години? Популарната француска глумица Изабел Ипер на петтиот ден на Канскиот филмски фестивал на црвениот тепих се појави во – фармерки! Да, ...
сите 12 | | | прочитана: 458 | веќе видена

Британскиот рокер Стинг и неговата сопруга Труди Стајлер го продаваат станот во Њујорк Сити, кој се наоѓа на една од најскапите улици, во Централ Парк Вест. ...
сите 5 | | | веќе видена

Македонскиот народ беше одсекогаш еден од најубавите луѓе во светот. Нашите неоддоливи жени и девојки биле одсекогаш посакувани од мажите од целиот свет. Но во ...
сите 4 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Една од асоцијациите на лето е бохо стилот, транспарентна тантела, бели парчиња, но и плетенини, особено ако се има предвид тенденцијата што ја наметнуваат ...
| | веќе видена

Во 1980-тите ги викавме „бубрези“, и можеби си мислевте дека никогаш повеќе нема да ги видите, но овие чанти се вратија на модната сцена во голем стил. Дури, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога станува збор за Канскиот филмски фестивал, навикнавме на екстремно длабоки шлицови, уште подлабоки деколтеа и провидни ткаенини кои откриваат речиси се`. ...
сите 2 | | | веќе видена

next