ЈП „Комунална хигиена“ демантира дека во стационарот „Вардариште“ постои епидемија на заразната болест штенечак. Од таму велат дека во стационарот воопшто не ...
сите 8 | | | веќе видена

Советот за заштита на потрошувачите при Град Скопје и Организацијата на потрошувачи (ОПМ) со поплаки, лани добиле 665 жалби или барања за советување за разни ...
сите 2 | | | веќе видена

Во организација на Општина Илинден и Црвениот крст на Република Македонија, во домот на култура „Илинден" успешно се реализираше уште една акција за дарување ...
| | веќе видена

Иако веќе требаше да почнат градежните зафати, извесно е дека работите нема да почнат пролетва бидејќи се' уште се доработува проектот за доградба Нема ни ...
| | прочитана: 166 | веќе видена

Некои институции не се доволно запознаени со улогата на науката, физиката и физичарите во општеството. Други ги игнорираат поради погрешни перцепции, лични ...
сите 3 | | | веќе видена

next