ОПШТИНА ЦЕНТАР ГИ ЗАВРШИ ПОДГОТОВКИТЕ Градоначалникот на Центар, Андреј Жерновски, вчера го потпишал барањето до МВР за помош при уривањето, а тоа има рок од 5 ...
сите 6 | | | прочитана: 244 | веќе видена

Иако веќе требаше да почнат градежните зафати, извесно е дека работите нема да почнат пролетва бидејќи се' уште се доработува проектот за доградба Нема ни ...
| | прочитана: 166 | веќе видена

Со подобрување на временските услови, Општина Kарпош продолжува со акцијата за замена на старите азбестни покриви на индивидуалните и на колективните станбени ...
сите 3 | | | прочитана: 152 | веќе видена

Градоначалниците на Град Скопје и Општина Аеродром, Коце Трајановски и Ивица Коневски, и директорот на јавното претпријатие „Комунална хигиена“, Ракип Дочи ...
сите 2 | | | веќе видена

Антиалбански пароли со името на Ќосето биле поставени на неколку локации низ општина Ѓорче Петров. Заканувачките пароли беа поставени на Фејсбук групата Ѓорче ...
| | веќе видена

Во организација на Општина Илинден и Црвениот крст на Република Македонија, во домот на култура „Илинден" успешно се реализираше уште една акција за дарување ...
| | веќе видена

Некои институции не се доволно запознаени со улогата на науката, физиката и физичарите во општеството. Други ги игнорираат поради погрешни перцепции, лични ...
сите 3 | | | веќе видена

next