Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска одржа прес-конференција пред својот прв настап на турнирот во Истбурн. Една од главните теми на неа беше настапот на ...
сите 9 | | | прочитана: 2721 | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Енис Барди, кој беше стрелец на два гола за Македонија на Европското првенство за играчи до 21 година во Полска, според добиените ...
сите 120 | | | прочитана: 1821 | веќе видена

Португалија се пласираше во полуфиналето на Купот на конфедерации, откако во последното коло од групната фаза, убедливо со 4:0 го победи Нов Зеланд. Првиот гол ...
сите 91 | | | прочитана: 1718 | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија ќе биде на дванаесеттото место на првото за нас Европско првенство во фудбал, а на дното не „фрли" Данска со првата победа на ...
сите 130 | | | прочитана: 1547 | веќе видена

Кој дозволи Тим Хаг да биде во рингот кога за неполни две години дури четири пати загуби со нокаут? Тоа го истражуваат градските власти во градот Едмонтон, ...
сите 5 | | | прочитана: 1331 | веќе видена

Малме и Вардар ќе го играат првиот меч на „Сведбанк арена" во Малме, на 12. јули од 19 часот, а билетите не се ефтини. Цените се движат од 13 до 60 евра за ...
сите 41 | | | прочитана: 1310 | веќе видена

Бразилскиот интернационалец Дани Алвеш заработи милиони од фудбалот, но, сепак, најубаво се чувствува во трошната куќа во родниот Жуазеиро. Тој веќе неколку ...
| | прочитана: 1255 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Барселона Лионел Меси е „блиску“ до потпишувањето на нов договор со каталонскиот гигант. Аргентинецот би требало да остане во клубот ...
сите 51 | | | прочитана: 1140 | веќе видена

Рожер Федерер во текот на вчерашниот ден ја освои титулата на АТП турнирот од серијата 500 во Хале со што покажа дека се наоѓа во добра форма пред третиот грен ...
сите 30 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Жозе Мурињо е последното фудбалско име вмешано во скандал со неплаќање даноци, откако шпанските власти го обвинија дека затајувал данок за време на неговиот ...
сите 31 | | | прочитана: 722 | веќе видена

Македонскиот возач Игор Стефановски имаше уште едно искуство за калење како сопственик на тимот кој настапува во Европскиот куп на кружни патеки, откако ...
сите 53 | | | прочитана: 634 | веќе видена

Македонскиот вицепрвак Металург ќе ја има улогата на носител при извлекувањето на групите Ц и Д од Лигата на шампионите. Клубот од Автокоманда има привилегиран ...
сите 24 | | | прочитана: 624 | веќе видена

На 1. и 2. јули во Данска ќе се одржи Ф4 турнирот годинава во Европската лига. Македонските одбојкари остварија шест максимални победи, по три на турнирите во ...
сите 94 | | | прочитана: 591 | веќе видена

Не се смируваат страстите во Словачка откако оваа репрезентација не успеа да се пласира на полуфиналето од ЕП за млади фудбалери, по сомнителниот натпревар ...
сите 45 | | | прочитана: 518 | веќе видена

Европскиот клупски првак Реал Мадрид ги следи настапите на Сандро Рамирез, на Европското првенство за селекции до 21 година што се одржува во Полска, открива ...
сите 56 | | | прочитана: 466 | веќе видена

next