Попладнево пратениците ја продолжија конститутивната седница на која се дебатира за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици на ...
сите 389 | | | прочитана: 44917 | веќе видена

Предлогот на СДСМ, ДУИ и на „Алијансата за Албанците“, Талат Џафери да биде претседател на Собранието и натаму ја бранува политичката и општествената јавност. ...
сите 247 | | | прочитана: 23853 | веќе видена

Не добивме никакво барање од Европската комисија. Но, нашето гледиште е едноставно, ќе ги исполниме сите обврски, ние сме земја што ги почитува законите, ...
сите 178 | | | прочитана: 15313 | веќе видена

Известувачот за Република Македонија во Европскиот парламент, Иво Вајгл, во изјава за државната новинска агенција МИА демантира дека тој за некој медиум ...
сите 89 | | | прочитана: 11896 | веќе видена

На 25.03 во Скопје Цеца одржа голем концерт на кој ја собра цела Македонија. Таа ги испеа нејзините хитови и приреди ноќ за паметење. Сето тоа беше снимено на ...
сите 32 | | | прочитана: 11106 | веќе видена

За македонскиот трубач од светска класа, Џамбо Агушев најчесто слушаме за неговите бројни успеси кои ги нижи од настапите ширум светот. Приватноста на Џамбо и ...
сите 15 | | | прочитана: 10149 | веќе видена

Ѓулсерен : Џихан ме малтретираше, морав да ја напуштам "Парампарче" Популарната турска сапуница "Парампарче" ги изненади гледачите со последните случувања во ...
сите 12 | | | прочитана: 6430 | веќе видена

Процедурални забелечки, навреди, обвинувања, дискусии за се само не и за дневниот ред. Бурна собраниска дебата. Довчерашните коалицски партнери во остра ...
сите 246 | | | прочитана: 6362 | веќе видена

Порно актерката Бри Олсон, во една емисија отворено зборувала за својот сегашен живот, но и за тоа со што се сретнала поради работата со која се занимавала. На ...
сите 18 | | | прочитана: 5538 | веќе видена

Мајката и сопругата на Калид Масуд, напаѓачот од Вестминстер во Лондон, се шокирани од грозоморното дело и тажни се за луѓето кои биле прегазени и убиени. ...
сите 77 | | | прочитана: 4861 | веќе видена

Британскиот пејач Џорџ Мајкл, кој почина пред повеќе од три месеци, погребан е вчера, соопшти неговото семејство после приватната церемонија. – Можеме да ...
сите 33 | | | прочитана: 4138 | веќе видена

Оваа сабота во „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше 25 годишниот Јасмин Алиевски од Скопје. Тој се најде во дуел со неговиот противник од Босна и Херцеговина. ...
сите 10 | | | прочитана: 3850 | веќе видена

Одбележувањето на Часот на планетата Земја во Македонија стана хит низ целиот свет! Глобалната организација на Часот на планетата Земја објави специјална ...
сите 91 | | | прочитана: 3508 | веќе видена

Нормализиран е сообраќајот на патниот правец Росоман – Прилеп, кој беше отежнат поради сообраќајна незгода, соопшти АМСМ. Утрово, поради сообраќајна незгода на ...
сите 183 | | | прочитана: 3457 | веќе видена

Автомобилот „бмв“ во кој се возела прилепчанката Тамара Јорданоски (17) возел со брзина од 130 километри кога удрил во електричен столб, по што возилото се ...
сите 12 | | | прочитана: 3371 | веќе видена

Драгана Б. за неполни два месеци, или за два циклуси по 28 дена, како што се брои според хроно режимот на исхрана, ја намалила телесната тежина за 13 ...
| | прочитана: 3263 | веќе видена

Катарина Ивановска ужива во својата прва бременост. На Инстаграм, 28-годишната манекенка сподели фотографија на која си го гали трудничкото стомаче. На неа, ...
сите 11 | | | прочитана: 3147 | веќе видена

next