Американскиот заменик помошник државен секретар Брајан Хојт Ји смета дека изјавите за создавање „Голема Албанија“ претставуваат само неодговорна реторика, ...
сите 7 | | | веќе видена

Но сепак пред почетокот на мечот навивачите на Манчестер јунајтед направија незаборавна забава во главниот град на Шведска, Стокхолм. Тие со многу алкохол во ...
сите 46 | | | прочитана: 6314 | веќе видена

Келиите на Исламската држава на Балканот се живи и лесно можат да се реактивираат и да се засили обемот на нивното делување доколку се случат некакви промени, ...
сите 57 | | | прочитана: 1883 | веќе видена

Помладиот брат и таткото на Салман Абеди, осомничениот напаѓач во Манчестер, се уапсени во Триполи. Британската полиција тврди дека британскиот државјанин со ...
сите 15 | | | прочитана: 192 | веќе видена

Луда порака до Швеѓанецот од Манчестер јунајтед кој е повреден и синоќа не можеше да игра во финалето Навивачите на Манчестер јунајтед беа пресреќни после ...
сите 15 | | | веќе видена

Специјален суд за судење на поранешни припадници на поранешната Ослободителна војска на Косово (ОВК) под сомневање дека извршиле злосторства, кој се формираше ...
сите 85 | | | прочитана: 325 | веќе видена

Врнежите од дожд кои во последните три дена ја зафатија источна Македонија иако не обилни, сепак, го зголемија нивото на водата во акумулацијата Калиманци. Од ...
сите 16 | | | веќе видена

Ана Бунтеска е родена на 23.01.1972 година во Скопје. Дипломирала на Економскиот факултет во Скопје, а работи во Македонската Берза. Има објавено две книги ...
сите 11 | | | прочитана: 1276 | веќе видена

Во Воениот музеј на Австрија во Виена, кој е еден од најстарите и најпознати музеи во оваа земја, вчера беше отворена изложбата „Македонија и Македонците во ...
сите 17 | | | веќе видена

Македонија, по тригодишна криза, се чини може да почне да здивнува, бидејќи по сѐ изгледа започна почетокот на крајот на политичката криза, која започна со ...
сите 174 | | | прочитана: 8270 | веќе видена

Во последните две години Албанија ја напуштаат прближно онолку лекари колку што дипломираат. Овој алармантен податок го изнесе Ректорот на Универзитетот за ...
сите 31 | | | веќе видена

Наталија Потанина, поранешната сопруга на рускиот милијардер Владимир Потанин, поднела нова тужба против него во која бара да и исплати 849,5 милијарди рубљи ...
сите 3 | | | веќе видена

next