Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ силно се поврзуваше со трансфер во Манчестер Јунајтед, но „црвените ѓаволи“ не сакаат да ја платат сумата која ја бара ...
сите 13 | | | прочитана: 211 | веќе видена

– СДС е единствена партија во Европа која јавно кажа дека ќе руши споменици кои секаде се дел од културното наследство. Лицемерно е кога СДС зборува за ...
сите 306 | | | прочитана: 6333 | веќе видена

Левото крило, Полина Кузнецова за официјалната страница на руската федерација ја потврди информацијата на „Спортмедиа“ дека е новото засилување на Вардар. ...
сите 59 | | | прочитана: 670 | веќе видена

-СДСМ им порача на граѓаните дека може да се лекуваат, да имаат социјална помош, да се вработат, да стигнат до основните свои права само доколку имаат партиска ...
сите 43 | | | прочитана: 835 | веќе видена

Не може долго време без работа, и тоа клупска. По онаа репрезентативната, по скоро едногодишна пауза, Веселин Вујовиќ одлучи да се „активира" и клупски. Па ...
сите 7 | | | веќе видена

Иницијатива за PayPal: Направи корисно за себе и за македонската економија. Денес, во името на иницијативата за воведување на PayPal за продажни места во ...
сите 8 | | | веќе видена

Богдан Богдановиќ (24) се очекува да стане најплатениот дебитант во историјата на кошаркарската НБА-лига, откако наводно се договорил да потпише тригодишен ...
сите 6 | | | веќе видена

Турскиот театар од Скопје денеска со претставата „Отело“ во режија на Дејан Пројковски ќе настапи на 44. Интернационален фестивал на алтернативен и нов театар ...
сите 62 | | | прочитана: 189 | веќе видена

На шестото издание на филмскиот фестивал „Траче чинематографике“ во Нептун, Рим, краткиот анимиран филм „Кружно патување на Марето“ во режија на Жарко Иванов ...
сите 5 | | | прочитана: 360 | веќе видена

 Запознајте ги најмладоликите жени кои сте ги виделе во животот – 4 жени од Тајван. Едната од нив е модна блогерка Луре Хсу и има 41 година. Ја следат милиони ...
сите 6 | | | веќе видена

Парис Хилтон реши да се врати во јавноста, благодарение на нејзината нова колекција за долна облека. Освен што таа стои како дизајнер зад колекцијата, Парис ...
сите 8 | | | прочитана: 494 | веќе видена

next