И денеска се санираат пропустите на стадионот. Се местат кабли, се фарбаат скали, се поставуваат столчиња.Ова е сликата што на терен ја регистрираше екипата на ...
сите 124 | | | прочитана: 20828 | веќе видена

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 93 | | | прочитана: 15447 | веќе видена

Жителите и роднините на ожалостените од Глумово ги испратија денеска во вечниот дом четворицата членови од истото семејство кои беа убиени вчера. Полицијата и ...
сите 47 | | | прочитана: 14320 | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров и вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи денеска во просториите на Министерството за надворешни работи ...
сите 234 | | | прочитана: 10860 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со Борге Бренде, министер за надворешни работи на ...
сите 114 | | | прочитана: 7805 | веќе видена

Во текот на вчерашната собраниска седница со 62 гласа „за“ се избраа и замениците министри во владиниот кабинет. И покрај бојктот на опозицијата и бурните ...
сите 83 | | | прочитана: 6985 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари средба со ...
сите 318 | | | прочитана: 6469 | веќе видена

Бојко Борисов и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски одржаа кратка средба во Брисел по средбата на Европската народна партија (ЕПП). Средбата беше посветена ...
сите 207 | | | прочитана: 6442 | веќе видена

Заев од Софија кажа дека ќе се бришат одредени термини од македонските учебници по историја, без притоа да каже кој и како ќе одлучува што треба да биде ...
сите 408 | | | прочитана: 6024 | веќе видена

Не се точни тврдењата на новиот премиер Зоран Заев дека со прекинување рекламирањето на CNN и BBC веќе биле заштедени 10 милиони евра. Заев денеска од ...
сите 33 | | | прочитана: 5816 | веќе видена

Следниот неработен ден за сите граѓани е среда, 2 август. Согласно Законот за празници на Република Македонија ова се неработните денови во следната 2017 ...
сите 141 | | | прочитана: 5622 | веќе видена

Поради сообраќајна незгода патниот правец Валандово-Дојран кај село Додели е затворен, соопшти АМСМ. Од АМСМ информираат и дека интензитетот на сообраќај на ...
сите 83 | | | прочитана: 5498 | веќе видена

Два земјотреса чии епицентри потекнуваат од охридското епицентрално подрачје регистрираше денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот ...
сите 186 | | | прочитана: 5018 | веќе видена

Според процена на военото раководство, досега се ослободени околу 65 до 70 проценти од Стариот град, а под контрола на таканаречената „Исламска Држава“ има ...
сите 52 | | | прочитана: 4151 | веќе видена

Образованието е премногу сериозна работа за да им се препушти на политичарите. Особено ако им се остави простор за да можат целосно, значи сами, да решаваат ...
сите 50 | | | прочитана: 3930 | веќе видена

Откако вчера Владата побара од Надзорниот одбор на ЕЛЕМ да го поништи тендерот за набавка на механизација за ископ на јаловина, денеска директорот на државната ...
сите 56 | | | прочитана: 3910 | веќе видена

Сопственикот на фирмата „Атриум“ од Вевчани, Бобан Мукоски во реакција до Телевизијата 24 ги демантира тврдењата на генералниот секретар на Бладата, Драги ...
сите 2 | | | прочитана: 3898 | веќе видена

Зоран Шапуриќ не е ново име на политичката сцена, а во владата на Зоран Заев е назначен за министер без ресор, задолжен за подобрување на бизнис-климата за ...
сите 23 | | | прочитана: 3218 | веќе видена

next