– # ЦентарСакаДаДише разговараше со неколку соседи од Маџир Маало, населбата која во 21ви век нема фекална и атмосферска канализација, а да не зборуваме за ...
сите 40 | | | веќе видена

Исплата на субвенциите за 2016 година и обесштетување на оштетените од мразот кој овој месец ја зафати општина Ресен. Ова денеска го побара Советот на општина ...
сите 7 | | | веќе видена

На крајот од настанот наградите ги доделија шефот на Мисијата на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар, градоначалникот на Општина Аеродром, Ивица Коневски ...
сите 11 | | | веќе видена

Компании и организации учесници на првиот „Форум на добри компании“ денеска во Градскиот парк во Скопје засадија вкупно 70 зимзелени дрвца. Пикникот на добри ...
сите 8 | | | веќе видена

Во рамките на одбележувањето на 112 години од херојската смрт на Христо Узунов, денеска пред споменикот на војводата во градскиот парк, свежо цвеќе положија ...
сите 6 | | | веќе видена

Четириесет корисници на социјална помош, поединци или социјално загрозени семејства од Охрид и околината, и оваа година за Велигденските празници добија ...
сите 4 | | | веќе видена

На вчерашната вонредна седница на Советот на општина Струга советниците дискутираа на три предлози за решавање на еколошкиот проблем со депонијата во Струга. ...
сите 14 | | | веќе видена

Младинската организација при ОЕМУЦ „Св Наум Охридски“ учествуваше на „Образовното рандеву“ (МАССУМ) кое се одржа на 21 и 22 април во Скопје во СЕПУГС „Васил ...
сите 4 | | | веќе видена

Убавината на светот лежи во различностите на луѓето. Софрата е место кое сите не обединува без разлика на пол, возраст, националност. Добрата храна пак е уште ...
| | веќе видена

next