Радио МОФ

Активисти од анархистички групи, покриени со црни качулки, кршеа излози, возила и го блокираја сообраќајот во Вашингтон за време на инаугурацијата на ...
сите 47 | | | веќе видена

Законот за високото образование предвидува формирање на студентски правобранител на секој универзитет. Ова тело ги штити законските права на студентите ...
сите 4 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука преку соопштение реагира на текстот со наслов „И без да се избере Влада, МОН ги објави резултатите за студентските ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука (МОН) денеска ги повика надлежните институции целосно да го расветлат случајот со злоупотреба на лични податоци на ...
сите 49 | | | веќе видена

Дирекцијата за заштита на личните податоци -ДЗЛП соопшти дека до денес се пристигнати повеќе барања за вршење инспекциски надзор. Тие биле доставени од деканот ...
сите 49 | | | веќе видена

Министерството за образование и наука на својата официјална веб-страница ги објави резултатите од конкурсите за доделување на ученички стипендии за учебната ...
сите 49 | | | веќе видена

Откако по мејлови почнаат да се шират лични податоци на скоро 5.000 сегашни и поранешни студенти од државни и приватни факултети, многумина посакаа да дознаат ...
сите 49 | | | веќе видена

Вчера на интернет се појави аматерско видео во кое германски овчар е принуден да одглуми сцена во која се бори со силни вештачки брзаци. Сцената е дел од ...
сите 2 | | | веќе видена

Вечерта спроти инаугурацијата на Доналд Трамп во нов американски претседател, илјадници луѓе во Њујорк, но и во Вашингтон протестираа против мултимилјардерот. ...
сите 43 | | | веќе видена

Западноафричките лидери упатија ултиматум до претседателот на Гамбија, Јахја Џаме , најдоцна до денеска на пладне да ја предаде власта на неговиот демократски ...
сите 21 | | | веќе видена

Младинскиот културен центар во Скопје вечерва ќе прослави јубилејни 45 години постоење. Во рамките на роденденската програма ќе биде отворена изложба, ќе има ...
сите 32 | | | веќе видена

Анас Модамани бил во Германија само неколку недели, кога голем број политичари и репортери го посетиле бегалското засолниште каде што живеел во Берлин. Меѓу ...
сите 38 | | | веќе видена

Околу 13 милиони страници на декласифицирани документи од Централна разузнавачка агенција на САД (ЦИА) се објавени на интернет. Документите вклучуваат ...
сите 9 | | | веќе видена

Во пресрет на инаугурацијата на новоизбраниот претседател Доналд Трамп, Горилаз се вратија со нов спот кој го истражува односот меѓу моќта, корупцијата и ...
сите 5 | | | веќе видена

Со години, фановите на Пиксар шпекулираа дека сите филмови на студиото на Дизни постојат во истиот кинематички универзум. Во видео објавено на официјалната ...
сите 2 | | | веќе видена

next