Во врска со настани случени на 27.04.2017 година во Собранието на РМ, вчера од страна на Единицата за насилен криминал во СВР Скопје преземени се соодветни ...
сите 90 | | | прочитана: 2888 | веќе видена

Според жителите на зградата од каде што паднал мажот се претпоставува дека најверојатно се работи за самоубиство. Медицински екипи и полицијата се на лице ...
сите 25 | | | прочитана: 1995 | веќе видена

Вработен во Единицата за брзо распоредување (ЕБР) при МВР пријавил во Полициската станица - Струга дека добил заканувачки пораки.Според пријавата, вчера меѓу ...
сите 23 | | | прочитана: 602 | веќе видена

Пред лицето да се качи во возилото му се обратило на оштетениот дека тоа било поздрав за неговиот татко по што го напуштиле местото на настанот. Од нападот ...
сите 21 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Камионот кој сообраќал кон Куманово, патувал од Граничниот премин Деве Баир, а пред локалитетот Просеченик, меѓу селата Длабочица и Псача, се излизгал поради ...
сите 57 | | | прочитана: 248 | веќе видена

Четворица се повредени во сообраќајка на автобус што сообраќал на релација Скопје-Ниш, завчера во близина на Алексинац, јавуваат тамошните медиуми. Нема ...
сите 47 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Тетовец уценувал поранешна девојка со фотографии со недолична содржина, кои ги испраќал на нејзини роднини.Од МВР информираат дека од СВР Тетово поднеле ...
сите 24 | | | веќе видена

Маж од Берово тврди дека за време на посета на свој роднина, бил нападнат од вработен на Одделението за ортопедија во Штипската клиничка болница. Раководството ...
сите 4 | | | веќе видена

next