Автомобилот „бмв“ во кој се возела прилепчанката Тамара Јорданоски (17) возел со брзина од 130 километри кога удрил во електричен столб, по што возилото се ...
сите 14 | | | прочитана: 3310 | веќе видена

Вчера во 18.24 часот во полициската станица во Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул. „Св.Климент Охридски“ и ул. „Димитрија Чуповски“ се случила ...
сите 71 | | | прочитана: 2553 | веќе видена

Охридската полиција поднесе кривична пријава против Д.К. (30) од Неготино поради постоење основи на сомнение за сторени две кривични дела измама.Во периодот од ...
сите 69 | | | прочитана: 2186 | веќе видена

на тераса од куЌа во СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА Тројца скопјани завчера биле претепани додека седеле на тераса во скопската населба Кисела Вода. Инцидентот се случил ...
сите 21 | | | прочитана: 1452 | веќе видена

Ресенецот Р.Т. (36) загинал додека сечел гранки качен на стебло, завчера во ресенското село Долно Перово. Според полицијата, несреќата се случила околу 13 ...
сите 47 | | | прочитана: 876 | веќе видена

Скопјанец кој работи како полицаец ги скршил рацете и нозете откако со својот моторцикл вчера излетал од патот Скопје-Велес, објави Телеграф.мк. Се работи за ...
сите 100 | | | прочитана: 813 | веќе видена

Според досегашните информации, посочи Јосифоски, сега починатиот заедно со И.К.(30) пред пет денови биле нападнати од двајца браќа М.М.(34) и Р.М.(32) исто ...
сите 56 | | | прочитана: 789 | веќе видена

Л.Д. (45) од Радовиш пријавила семејно насилство против нејзиниот поранешен сопруг С.Д. (48), кој, пак, исто така, пријавил семејно насилство од неа, во ...
сите 19 | | | прочитана: 415 | веќе видена

Тројца разбојници од село во близина на Гостивар се осомничени дека во понеделникот во близина на Маврови Анови го нападнале, ограбиле и грабнале ...
сите 25 | | | прочитана: 344 | веќе видена

Непознато лице се обидело да го извади знамето на Република Турција поставено на дипломатски автомобил, а откако не успеало во намерата, му удрило тупаница на ...
сите 31 | | | прочитана: 268 | веќе видена

СВР Битола поднесе кривична пријава против четири лица на возраст од 16 до 17 години и тоа три лица од Битола и едно лице од Демир Хисар) поради постоење ...
сите 12 | | | прочитана: 210 | веќе видена

Непознат сторител извршил разбојништво во сендвичара на улица „Лазар Трповски“ во Скопје, синоќа во 21.55 часот.Сторителот со закана со пиштол од вработените ...
сите 21 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Три пакувања со вкупна тежина од килограм и половина марихуана нашле тетовските полицајци денес во близина на автобуската станица.Наутро околу 8 часот, ...
сите 35 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Четириесет сообраќајни несреќи се регистрирани во изминатите три дена во Скопје при што со тешки телесни повреди се здобиле четири лица, а 30 лица се полесно ...
сите 77 | | | прочитана: 155 | веќе видена

next