Граѓаните на Валандово повторно во голем број излегоа на улиците на својот град во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие ...
сите 91 | | | веќе видена

Вчера бевме пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска пред штабот на СДСМ,за ги потсетиме за историската улога која што ја имаат во моментов, изјави еден од главните ...
сите 176 | | | веќе видена

Пехчевци во голем број излегоа на улиците на Пехчево во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Граѓаните уште еднаш решија да ...
сите 91 | | | веќе видена

Граѓаните од Радовиш повторно ги наполнија улиците на својот град во знак на поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие уште една ...
сите 91 | | | веќе видена

Денеска граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ го имаше својот 30-ти ден протести, кои се одржуваат низ целата земја, а на улица константно ...
сите 176 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива за заедничка Македонија и вечерва организираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Светлана Јосифова, историчар, кој ...
сите 73 | | | веќе видена

Граѓаните на Богданци повторно во голем број излегоа на улиците на својот град и изразија поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. ...
сите 91 | | | веќе видена

Повторно обоени во црвено-жолто улиците на Свети Николе, граѓаните уште еднаш дадоа голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие ...
сите 91 | | | веќе видена

Учесниците на протестите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва од пред седиштето на СДСМ упатија порака до пратениците од оваа политичка ...
сите 176 | | | веќе видена

Пред платото на Домот на културата во Кичево продолжи грѓанскиот протест на здружението “За заедничка Македонија”. На присутните им се обрати Даме Силјаноски ...
сите 73 | | | веќе видена

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја ...
сите 44 | | | веќе видена

Деветгодишно дете од Катланово викендот завршило на Инфективна откако било каснато од куче, јавува Сител. Поради сериозноста на повеќето повреди, лекарите го ...
сите 17 | | | веќе видена

-Голем народен собир, во четврток во 17 часот. Претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа!, најавуваат од ...
сите 176 | | | веќе видена

Утре продолжуваме по стандардната маршрута, од 17 часот пред Влада, најавија денеска од Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Тие најавија масовен ...
сите 176 | | | веќе видена

next