Фудбалерите на Вардар забележаа убедлив триумф против прилепска Победа, а Силекс со два гола во деведесеттата минута ја совлада Брегалница. На средбата од ...
сите 89 | | | прочитана: 389 | веќе видена

Владимир Кличко не успеа да ги издржи нападите во 11. рунда со кои Ентони Џошуа изнуди судиска одлука за крај на борбата на „Вембли“. Прегледувањето на ...
сите 72 | | | прочитана: 1965 | веќе видена

Најдобрата македонската тенисерка Лина Ѓорческа не успеа да го освои турнирот во Тунис што се играше за награден фонд од 60.000 долари. Ѓорческа во финалниот ...
сите 91 | | | прочитана: 182 | веќе видена

Тренерот на Џенова, Иван Јуриќ многу тешко го прифати денешниот пораз на домашен терен од Киево од 1-2. Нашиот капитен Горан Пандев беше стрелец за Џенова во ...
сите 36 | | | веќе видена

Ждребот за фајнл-фор турнирот од Лигата на шампионите ќе се одржи во вторник, токму во Келн. Македонскиот шампион Вардар за два дена, точно напладне ќе го ...
сите 237 | | | прочитана: 3761 | веќе видена

Манчестер Јунајтед не успеа да го победи Свонси на домашниот „Олд Трафорд“ и одново одигра фрустрирачко реми кое не му дава голем плус во битката за четвртото ...
сите 59 | | | прочитана: 216 | веќе видена

Игор Стефановски-Иџе, најдобриот македонски автомобилист, со два добри трки во Монца ја започна новата сезона во Европскиот шампионат на кружни патеки (ЕТЦЦ). ...
сите 43 | | | веќе видена

Со 22. победа во шампионатот, Наполи останува на третото место на табелата со 74 поени, еден помалку од Рома на второто место, и 10 помалку од Јувентус, додека ...
сите 6 | | | веќе видена

Со три победи во исто толку одиграни натпревраи младата кошаркарска репрезентација на Македонија за играчи до 15 години, го заврши својот настап на турнирот во ...
сите 21 | | | веќе видена

Тимот на Јута џез е последниот учесник во конференциските полуфиналиња во НБА-лигата откако „џезерите“ по огромна битка успеаја да триумфираат во серијата ...
сите 52 | | | прочитана: 224 | веќе видена

Италијанскиот стратег Карло Анчелоти стана првиот тренер кој освоил четири шампионски титули во четири шампионски титули, во петте најсилни европски национални ...
сите 33 | | | прочитана: 157 | веќе видена

Охриѓанецот Ристе Маркоски со ефектен гол на стартот од мечот ја најави победата на Пелистер против Македонија Ѓорче Петров (3-1) во 30-та рунда од Првата ...
сите 19 | | | веќе видена

Денеска за прв пат во клупската историја Хофенхајм обезбеди настап во Лигата на шампионите, иако на четири кола до крајот сеуште не е познато дали ќе игра во ...
сите 17 | | | веќе видена

Играчот на Јувентус Дибала изјави дека сака да биде легенда на тимот од Торино. „Дел Пиеро е пример. Тешко е да се оди по неговите чекори, не само на теренот ...
сите 16 | | | веќе видена

Украинката Свитолина со 6:2/6:4 ја „збриша“ Белгијката Елисе Мертенс за нешто повеќе од еден час за трет трофеј во 2017 по тие на Тајванскиот опен и Дубаи ...
сите 5 | | | веќе видена

next