Oчекувано , раководството на Филаделфија за прв пик на НБА драфтот го избра Марекл Фулц. Тој е четвртиот играч во историјата на „севентисиксерс“ кој од клубот ...
сите 25 | | | прочитана: 179 | веќе видена

Предводникот на "црвените", Јурген Клоп, веќе ги информираше клупските челници дека во новата сезона нема да смета на услугите на поранешниот фудбалер на ...
сите 29 | | | веќе видена

Од Гдиња за „Дерби“, Александар Табаковски Португалија дојде до рано водство од 2:0 против Македонија на завршниот меч од групната фаза на Европското ...
сите 60 | | | прочитана: 434 | веќе видена

Јувентус веќе го имаше освоено Скудетото и Копа Италија и се надеваше на триумф во финалето на Лигата на шампиони за тројна круна минатата сезона. „Старата ...
сите 4 | | | веќе видена

Од Гдиња, Зоран Поповски Македонија сака победа, прва на Европското првенство во Полска, а ќе тргне со малку изменет состав против Португалија, вечерва од ...
сите 15 | | | веќе видена

Премиерлигашите се повторно тие кои предничат во трошењето на трансфер пазарот. Хадерсфилд денеска го комплетираше првиот трансфер летово откако го ангажираше ...
сите 3 | | | веќе видена

Двајца македонски репрезентативци се дел од најдобриот тим во квалификациите за Европското првенство кое идната сезона ќе се одржи во Хрватска.Денеска беа ...
сите 51 | | | прочитана: 845 | веќе видена

Стефан Ристовски нема да ја продолжи својата кариера во дресот на Феенорд, откако холандскиот шампион се реши за друга опција при „шопингот“ на нов десен бек. ...
сите 6 | | | веќе видена

next