Руд Гулит беше еден од играчите кои го одбележаа светскиот фудбал во последната деценија од 20-от век, па големата репутација која ја ужива во холандската и ...
сите 5 | | | веќе видена

На снег со две тркала Освен брзината, мотоциклизмот и скијањето немаат ништо заедничко. Затоа и никој не се обидел да ги комбинира Објавено на 23 јануари 2017 ...
| | веќе видена

Барселона со убедливи 4:0 славеше на гостувањето на „Ипуруа“ кај Еибар, но иако конечниот резултат не го кажува тоа, еден од играчите на мечот во редовите на ...
сите 2 | | | веќе видена

Футсал натпреварите доста често знаат да донесат неверојатни фудбалски потези од кои застанува здивот, но ако обично за тоа задолжение се футсал мајсторите ...
сите 2 | | | веќе видена

next