Португалија ја победи Македонија со 4:2 на последниот меч од групната фаза, но тоа на крајот не се покажа како доволно за пласман во полуфиналето каде нашиот ...
сите 2 | | | веќе видена

Од 1992 година кога официјално тргна Премиер лигата, па до денес се направени многу трансфери, но сигурно е интересно е да се види како низ сите овие години се ...
сите 4 | | | веќе видена

Ситуација која сигурно барем еднаш ја искусиле сите парови. Класична приказна за тоа како, од едната страна, „некој се поти и не може да спие“, додека на ...
сите 6 | | | веќе видена

Стојанче Стоилов на почетокот на месецов ја освои Лигата на шампионите со Вардар, а синоќа го прослави новиот пласман на едно големо натпреварување со ...
сите 13 | | | прочитана: 601 | веќе видена

ЕКИПА во Гдиња, Владимир Булатовиќ, Никола Ѓуровски, Игор Паневски Младите македонски момчиња вечерва на стадионот „Миејски“ во Гдиња ги освоија сите симпатии ...
сите 4 | | | веќе видена

ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Македонија за првпат во историјата беше меѓу европските фудбалски велесили. Младите ...
сите 34 | | | прочитана: 217 | веќе видена

Легендарниот германски тенисер Борис Бекер, прогласил банкрот поради значаен долгорочен долг, но тој не е единствен случај во светот на спортот кој ...
сите 28 | | | прочитана: 300 | веќе видена

Можете да добиете казна доколку возите со поголема брзина од дозволеното во населените места или пак на отворен пат. Ако во населените места се вози 50 ...
сите 4 | | | веќе видена

Не морам ниту да говорам колку ја сакам својата сопруга и прекрасната ќерка кои ми даваа мотив од ден во ден. Јас сум уствари многу среќен човек кажа ...
сите 4 | | | веќе видена

По завршувањето на мечот со Португалија, последен за нашите млади репрезентативци на Европското првенство во Полска, навивачите трпеливо чекаа и на дождот кој ...
| | веќе видена

next