Во затворот ја следи филозофијата на Кристијан Голубовиќ Сараевскиот ММА-борец Томислав Спаховиќ, познат како „босанскиот ѕвер“, во моментов се наоѓа на ...
| | веќе видена

Интер е заинтересиран за турскиот репрезентативец Нури Сахин од Борусија Дортмунд. 28-годишниот фудбалер не успеа да ја задржи постојано на високо ниво својата ...
| | веќе видена

Педи Лоу веќе извесно време ужива висок рејтинг во Формула 1 како еден од најдобрите технички директори, кој ја понесе славата за неколку иновации во светот на ...
| | веќе видена

-На клупата на Македонија седи еден извонреден стручњак. Знаете какви беа тие класико дуели кога јас бев тренер на Вардар, а Лино на Металург. Со Лино не можеш ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако го стави потписот на договорот со Вардар, грузискиот фудбалер и новото засилување на македонскиот шампион Џамбул Џигаури го имаше и првиот тренинг на ...
сите 12 | | | веќе видена

Американската федерална агенција за животна средина (ЕПА) го обвини американско – италијанскиот коцерн Фиат Крајслер дека во моделите Џип Чероки и пик – ап ...
сите 2 | | | веќе видена

next