Џиџи Буфон ветил дека ќе се пензионира на краот од сезоната ако успее да направи нешто што на речиси никој не му успеало, но откако го направил тоа, од клубот ...
сите 2 | | | веќе видена

Монако ова попладне со пресврт успеа да оствари победа над Тулуз и да го зголеми притисокот кон ПСЖ кога е во прашање битката за титулата, а ако за погодоците ...
| | веќе видена

Бразилецот Хулк по својата феноменална авантура во Европа одлучи да замине на друг континент и да се испроба во друга фудбалска лига, а како и многумина ѕвезди ...
сите 2 | | | веќе видена

Продолжуваат Полјаците организаторите на следното Европско првенство со анализирање на учесниците кои ќе настапат во јуни годинава. После македонската У21 ...
сите 4 | | | веќе видена

Легендарниот англиски напаѓач, Теди Шерингем испрати критики до сегашниот предводник на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо кога е во прашање една негова метода ...
| | веќе видена

Играчот на Реал и шпанската репрезентација репрезентација, Иско Аларкон, во последно време игра во врвна форма, иако тренерот Зидан не му дава шанса каква што ...
| | веќе видена

Италијанскиот репрезентативец, Андреа Белоти со своите игри го привлече вниманието на јавноста и големите екипи пред се од Премиер лигата, но Торино својата ...
сите 15 | | | веќе видена

Нема возач кој не го изгребал својот автомобил од некој ѕид или ограда... Повторното фарбање и полирање чини цело богатство но овој Русин открил нешто ...
сите 2 | | | веќе видена

next