Македонската млада фудбалска репрезентација го заврши историскиот настап на Европското првенство во Полска во кое нашите играчи одново покажаа како треба да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонија го заврши својот дебитантски настап на Европското првенство до 21 година, а секако дека еден од најзабележителните играчи беше младиот фудбалски ...
сите 10 | | | веќе видена

Спринтерката од Јамајка, Елен Томпсон, на националното првенство во трчање, на 100 метри постигна најдобро време на сезоната. Тоа во квалификациското првенство ...
сите 9 | | | веќе видена

Мунир Ел Хадади официјално побарал да добие дозвола за настап за фудбалската репрезентација на Мароко, но според мароканските медиуми, ФИФА нема да му дозволи ...
сите 2 | | | веќе видена

Саутемптон го избра Маурисио Пелегрино за нов менаџер на тимот. Поранешниот тренер на Алавес се согласил да потпише тригодишен договор со “светците”. ...
сите 9 | | | веќе видена

Барселона ја призна капитулацијата во трката за ангжманот на Ектор Белерин. Десниот бек на Арсенал и шпанската репрезентација останува во Лондон и следната ...
сите 20 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Албанија испрати понуда на адресата на славниот голгетер. Нашите соседи активираа „бомба“, сега само се очекува „експлозијата“ од Тирана! Раководството на ...
сите 46 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Аргентинската фудбалска ѕвезда Лионел Меси може да ја избегне 21-месечната затворска казна за даночен прекршок во Шпанија, со тоа што ќе плати дополнителна ...
сите 124 | | | прочитана: 3913 | веќе видена

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси како и што се очекуваше, нема да заврши во затвор. Тоа е официјално потврдено, откако беше прифатено штетата да ...
сите 33 | | | прочитана: 565 | веќе видена

next