Јувентус веќе го имаше освоено Скудетото и Копа Италија и се надеваше на триумф во финалето на Лигата на шампиони за тројна круна минатата сезона. „Старата ...
сите 72 | | | прочитана: 393 | веќе видена

Кристијано Роналдо е фудбалски феномен, а просекот од еден гол по меч, сезонава е нешто што се граничи со научна фантастика. Денеска популарниот ЦР7 го ...
сите 139 | | | прочитана: 4119 | веќе видена

Дождот кој ги проследи квалификациите за големата награда на Холандија во Мото ГП шампионатот, му донесе огромна радост на дебитантот во натпреварувањето Жоан ...
сите 7 | | | веќе видена

Првиот човек на Лион, Жан Мишел Ола потврди дека Арсенал сака да го купи Александре Лаказет, но му порача на Арсен Венгер деке ќа треба да плати повеќе од 50 ...
сите 4 | | | веќе видена

Кошаркарската репрезентација на Шпанија е првиот финалист на Европското првенство за жени што се одржува во Чешка. Во првото полуфинале Шпанија ја победи ...
сите 49 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Македонија го заврши својот дебитантски настап на Европското првенство до 21 година, а секако дека еден од најзабележителните играчи беше младиот фудбалски ...
сите 24 | | | веќе видена

Српскиот кошаркарски тренер Драган Николиќ не е повеќе тренер на Карпош Соколи. Според соопштението, од раководството на македонскиот вице-шампион, тие и ...
сите 38 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал порачува дека се уште не е на нивото на кое посакувал да биде пред почетокот на реномираниот Грен слем турнир Вимблдон. Тој се ...
сите 18 | | | веќе видена

Раководството на францускиот гигант ПСЖ подготви 60 милиони евра за напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро. Откако Марко Верати јавно преку италијанските ...
сите 7 | | | веќе видена

Долгогодишниот македонски репрезентативец Владо Илиевски реши летово да ја заврши својата фантастична кариера, но одличниот плејмејкер стави до знаење дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Европското првенство во Полска значеше крај за најдобрата македонска фудбалска генерација во историјата која ни го донесе првото наше учество на една завршница ...
сите 19 | | | веќе видена

next