Квалификацискиот меч за Светскот првенство во Русија меѓу Ирска и Велс донесе навистина груб фудбал кој најмалку го посакуваат фудбалските фанови, а во таква ...
сите 5 | | | веќе видена

Многумина веруваат во тезата и во поделбата оти не постојат стари или млади спортисти туку квалитетни и помалку квалитетни величини, а доказ за ова се следниве ...
сите 3 | | | веќе видена

Вилфрид Заха своевремено беше најавуван како еден од најголемите таленти во англискиот фудбал и тоа му овозможи да направи трансфер во Манчестер Јунајтед, а ...
| | веќе видена

Никола Јокиќ е една од НБА сензациите за кои зборува комплетната американска јавност, не само поради фантастичните изданија, туку и поради разновидните игри ...
сите 6 | | | веќе видена

Претставени минатата недела, новите пневматици на Continental, RoadAttack 3, се најновиот додаток на исклучително важниот спортско-туринг сектор кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Мауро Икарди никако не успева да се наметне кај аргентинскиот селектор Едгардо Бауза, а напаѓачот на Интер не доби повик за националниот тим дури и во ...
сите 4 | | | веќе видена

next