Луис Енрике ги одработува последните денови како прв тренер на Барселона, а како што е добро познато, негов последен предизвик на успешната етапа која траеше ...
сите 46 | | | прочитана: 317 | веќе видена

Уште претходно кога селекторот Игор Ангеловски го објавуваше списокот на играчи беше познат дека ќе има пријателски натпревар против Турција, денеска уште ...
сите 53 | | | прочитана: 647 | веќе видена

Во вториот натпревар од четвртфиналниот плеј-оф во најсилната шпанска кошаркарска ЕНДЕСА лига… Составот на Гран Канарија израмни на 1:1 во серијата откако на ...
сите 2 | | | веќе видена

Поради лошите временски услови и поројните дождови за три денови е пролонгиран почетокот на меморијалниот турнир во мал фудбал „Лескоец 2017“ кој по седми пат ...
сите 3 | | | веќе видена

Handball-Planet.com организира гласање за тимот на најдобрите млади ракометарки за 2016/2017. Направени се номинации од 28 играчи (четири на позиција), нашата ...
сите 14 | | | веќе видена

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски го одигра целиот натпревар за Јокохама во гостинската победа над Шаган тосу од 1-2 во Купот на Јапонија. Бабунски ...
сите 2 | | | веќе видена

Шведска е новиот владетел на светскиот хокеј на мраз откако оваа скандинавска селекција славеше на вечерашното финале во Келн над досегашниот првак Канада, и ...
сите 21 | | | веќе видена

next