Откако лидерот на СДСМ Зоран Заев во целост ја прифати албанската платформа, Албанците на социјалните мрежи се фалат дека со тоа ќе се чекор поблиску до Голема ...
сите 23 | | | веќе видена

Во сабота во 12 часот сите дечиња од 6 до 10 години заедно со своите семејства ќе имаат можност заеднички да спортуваат со познати и врвни спортисти во ...
сите 9 | | | веќе видена

Андора победи по 4.515 дена од сензацијата со Македонија Андора го прекина постот од 86 натпревари без победа. По 4.515 дена по сензационалниот триумф (1:0) ...
сите 18 | | | веќе видена

Играчите на Валенсија се прикажаа во најдобро можно светло оваа сезона и успеаја да ги изненадат големите ѕвезди на Реал Мадрид уште во првите 9 минути на ...
сите 36 | | | веќе видена

По првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, европските обложувалници, имаат нов фаворит за освојување на титулата, тоа е минхенски Баерн. ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец и еден од најдобрите голмани на 20 век, Оливер Кан смета дека во брзо време ќе падне трансфер рекордот на Пол Погба. ...
сите 107 | | | прочитана: 607 | веќе видена

Тимот на Ливерпул оваа сезона не игра во европските купови, доживеа елиминација и во двете домашни натпреварувања (ЕФЛ Куп и ФА Куп) што значи останува да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Цеље е наредниот противник на лидерот во Б групата, Вардар, во Лигата на шампионите. Вардаровите ракометари на три кола до крајот се во пол позиција за ...
сите 49 | | | прочитана: 199 | веќе видена

Иско Аларкон повторно го привлече вниманието на себе со своите две одлични изданија кои ги имаше на натпреварите со Осасуна и Еспањол, но дефинитивно привлече ...
сите 18 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ очигледно реши да ги изненади тениските фанови и според веќе официјално потврдена информација од организаторот, побарал и добил специјална покана ...
сите 22 | | | прочитана: 1769 | веќе видена

next