Депресијата претставува живот без радост, а во најтешките случаи може да се каже дека е „живот без живот“. „Ако постои пекол на земјата, тој се наоѓа во срцето ...
сите 4 | | | веќе видена

Италијанскиот суд утврди дека вработен во државната компанија Телеком добил тумор заради повеќе од 15 години интензивно користење на мобилниот телефон, пишува ...
сите 6 | | | веќе видена

Нучниците предупредуваат дека овој нов вид на црв кој се појавил е исклучително опасен. Иако изгледа сосема безопасно, овој црв може да предизвика менингитис и ...
сите 4 | | | веќе видена

Пијалокот од кој тешко се откажуваме има свои добри страни ако го пиеме на правилен начин. Многумина од нас не се ни свесни колку калории можеме да внесеме во ...
сите 5 | | | веќе видена

Многумина имаат проблем со непријатниот здив, испуканите усни и нападите на главоболка. Овие симптоми можат да настанат поради сериозни здравствени проблеми, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во пролетта природата навлегува во фаза на будење, како и нашето тело. Сепак, заморот, психичката и физичката омалаксаност се многу чести појави во овој ...
сите 15 | | | прочитана: 291 | веќе видена

Познато е дека газираните пијалоци не се добри за нашето здравје, а најновите истражувања покажуваат дека може да предизвикаат и сериозни здравствени проблеми. ...
| | веќе видена

Иако изгледот на овој напиток не е привлечен, сепак неговиот вкус е идентичен со оној кој сме го навикнале да го пиеме - лимонадата. Главната чудотворна ...
сите 7 | | | веќе видена

next