Либертас

Запрепастувачки е да се гледа колку добро и колку лошо може да се крие во човековата свест – добро, за да помага на било кое живо суштество и лошо, толку ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во денешното интервју за хрватскиот весник Вечерњи лист вели дека Македонија ќе оди напред и ќе биде формирана новата ...
сите 101 | | | веќе видена

Зијадин Села, претседател на ДПА-ДР и Алијансата за Албанците смета дека предлогот на Груевски за малцинска влада значи директен чекор кон федерализација. ...
сите 466 | | | веќе видена

Обединетите нации изразија длабока загриженост денеска од информациите за трагичниот инцидент во битката за ирачкиот град Мосул, во која загинаа голем број ...
сите 27 | | | веќе видена

Британската полиција ослободи шестмина од десетмината уапсени за нападот во близина на Парламентот во Лондон. Шестмината, две жени и четворица мажи се уапсени ...
сите 350 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Дамјан Манчевски, учествува на Регионалниот Форум за Лидерство – Интегритет на политичките партии (Regional leadership ...
сите 21 | | | веќе видена

Шесенаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 ...
сите 15 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во чест на одбележувањето на 60 годишниот јубилеј од потпишувањето на Римскиот договор, со којшто се ...
сите 11 | | | веќе видена

Кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги против две лица од Скопје поднесе единицата за недозволена трговија со ...
сите 21 | | | веќе видена

Новата реформска Влада ќе ја укине партиципацијата за болничко лекување. Ќе има бесплатно болничко лекување за сите осигуреници. На тој начин гарантираме дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изјави дека се обратил за помош до Обединетите нации за справување со дефицитот на лекови во земјата. Во Венецуела има ...
сите 50 | | | веќе видена

САД ќе ја разгледаат можноста за проширување на военопоморската база на НАТО во заливот Суда на грчкиот остров Крит, изјави американскиот министер за одбрана ...
сите 59 | | | веќе видена

next