Либертас

Во Македонија денеска ќе бидат одбележани 13 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај ...
сите 38 | | | веќе видена

Претставници на сириската опозиција, кои учествуваат во мировните преговори во Женева, го осудија тероризот, но нагласија оти зад нападите во Хомс можеби стои ...
сите 26 | | | веќе видена

Резултатите од аутопсијата потврдија дека нервниот гас Ве-икс (ВX) предизвикал мошне тешка парализа, која го усмртила полубратот на севернокорејскиот лидер Ким ...
сите 74 | | | веќе видена

Средбата на централното раководство на ДУИ заврши доцна синоќа. Сепак, според она што се случуваше пред седиштето на партијата во Мала Речица, веројатно на ...
сите 14 | | | веќе видена

И покрај тоа што Беса и Алијансата за Албанците му ветија на Заев давање на потписите за да го преземе мандатот, според претставниците на овие две партии, тоа ...
сите 12 | | | веќе видена

Прес конференција Златко Ќурчиевски, советник во советот на општина Битола од редовите на СДСМ Битола, 25.02.2017 Почитувани, Денес се наоѓаме во централното ...
| | веќе видена

Откако се собраа доволно потписи за пратеници, со нетрпение ги очекуваме следните чекори. Сега очекуваме претседателот да му даде мандат за формирање на нова ...
сите 26 | | | веќе видена

Брисел, 25 февруари 2017 (МИА) – Пратениците во Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент (АФЕТ) договорија 28 компромисни амандмани, како замена ...
сите 13 | | | веќе видена

Владејачкиот германски Христијанско-демократски сојуз (ЦДУ) формално денеска ја номинираше актуелната канцеларка за свој кандидат на парламентарните избори во ...
сите 35 | | | веќе видена

Централниот одбор на СДСМ на денешната седница едногласно го утврди претседателот на СДСМ за манадатар за состав на новата Влада на Република Македонија. -Чест ...
сите 42 | | | веќе видена

Против четиричлена група што крадела и препродавала тркала од возила во Скопје и се стекнала со противправна имотна корист од околу 100.000 денари се поднесени ...
сите 10 | | | веќе видена

next