Либертас

Анкара ја предупреди Европа да не се меша во референдумот во Турција за промена на Уставот и проширување на овластувањата на претседателот Реџеп Таип Ердоган, ...
сите 177 | | | веќе видена

Косовската влада му дозволи на српскиот премиер и кандидат за претседател,Александар Вучиќ да го посети Косово,во рамки на неговите предизборни активности. ...
сите 41 | | | веќе видена

Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги засили инспекциските контроли за безбедност и квалитет на увозните пратки со месо кои потекнуваат од Бразил поради ...
сите 44 | | | веќе видена

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжија да ја одолговлекуваат конститутивната седница на која треба да се избере претседател на Собранието. Говорницата ...
сите 300 | | | веќе видена

Ракот на дебелото црево се открива во многу доцен стадиум и покрај сите кампањи. Годишно 500 се новооткриени случаи, а 400 умираат. Ако заболувањето се открие ...
сите 14 | | | веќе видена

Од денеска во Унгарија стапи во сила законот, со кој се превидува изградба на посебни кампови за сместување на сите мигранти. Како што јави ДПА, со овој ...
сите 27 | | | веќе видена

Ако пратениците на ВМРО-ДПМНЕ решат до крај да го спроведат пристапот што денеска го промовираа на пленарната седница, со три-минутни настапи на секој пратеник ...
сите 199 | | | веќе видена

На второто продолжение на конститутивната седница на Собранието, пратениците Стефан Богоев од СДСМ и Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ влегоа во дискусија во врска ...
сите 31 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Недозволиво е Министерството за финансии во период на формирање на новата реформска Влада да продолжува со неконтролираното и ...
сите 65 | | | веќе видена

next