Либертас

Следната недела, од почеток до крај, ќе биде со набиена агенда од настани, кои се од интерес на јавноста, а нивниот исход ќе покаже како процесите важни за ...
сите 17 | | | веќе видена

Соопштение од Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија: Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, ...
сите 59 | | | веќе видена

Општина Центар бара од лицата кои вршат незаконска продажба на имровизирани тезги околу зелен пазар да ги отстранат. Доколку не го сторат тоа најавуваат дека ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски со партиска делегација утринава во Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) во Брисел ќе се сретне со ...
сите 271 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи петтата седница на која точка на дневен ред е изборот на заменици – министри на Владата. Оваа ...
сите 92 | | | веќе видена

Иницијативата на Друштвото на писателите на Македонија за преиспитување на лектирата во основното и средното образование ќе биде тема за расправа на редовното ...
сите 31 | | | веќе видена

Европската безбедност, проблемот со миграцијата и климатските промени. ќе бидат едни од главните теми за кои ќе расправаат шефовите на држави или влади на ...
сите 23 | | | веќе видена

next