Либертас

Обединетите нации изразија длабока загриженост денеска од информациите за трагичниот инцидент во битката за ирачкиот град Мосул, во која загинаа голем број ...
сите 37 | | | веќе видена

Британската полиција ослободи шестмина од десетмината уапсени за нападот во близина на Парламентот во Лондон. Шестмината, две жени и четворица мажи се уапсени ...
сите 133 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Дамјан Манчевски, учествува на Регионалниот Форум за Лидерство – Интегритет на политичките партии (Regional leadership ...
сите 140 | | | веќе видена

Шесенаесетгодишно момче од гостиварското село Неготино, полошко, претрпело силен струен удар и паднало во бессознание по обидот да ја затвори вратата од 110 ...
сите 14 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во чест на одбележувањето на 60 годишниот јубилеј од потпишувањето на Римскиот договор, со којшто се ...
сите 18 | | | веќе видена

Кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги против две лица од Скопје поднесе единицата за недозволена трговија со ...
сите 54 | | | веќе видена

Новата реформска Влада ќе ја укине партиципацијата за болничко лекување. Ќе има бесплатно болничко лекување за сите осигуреници. На тој начин гарантираме дека ...
сите 23 | | | веќе видена

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изјави дека се обратил за помош до Обединетите нации за справување со дефицитот на лекови во земјата. Во Венецуела има ...
сите 116 | | | веќе видена

САД ќе ја разгледаат можноста за проширување на военопоморската база на НАТО во заливот Суда на грчкиот остров Крит, изјави американскиот министер за одбрана ...
сите 53 | | | веќе видена

Забраната за внесување таблети и преносни компјутери во авионите, воведена од САД за некои летови од арапските земји и од Турција, стапи во сила денеска и за ...
сите 23 | | | веќе видена

Европа треба да најде заедничко решение за бегалската криза, изјави германскиот канцелар Ангела Меркел во интервју за италијанската телевизија, објавено ...
сите 64 | | | веќе видена

next