Либертас

Британски велосипедист бил пресретнат и нападнат од три непознати лица, вчера на патот од одморалиштето Бунец кон Маврово, соопштија од Јавно обвинителство. ...
сите 26 | | | веќе видена

Пред околу десетина месеци руското минстерство за надворешни работи, во рамките на амбасадата на Русија во Република Македонија, отвори претставништво за ...
сите 13 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Арсена“ подели пакувања на чиста вода на штанд поставен на градското шеталиште во центарот на Гевгелија, по повод Меѓународниот ден на ...
сите 127 | | | веќе видена

Полициски службеник е најверојатно прободен со нож во британскиот Парламент, како што го цитираат спикерот Дејвид Лидингтон, светските медиуми, во услови кога ...
сите 239 | | | веќе видена

Напаѓач е застрелан пред британскиот парламент откако со автомобил тргнал кон портата и ги нападнал полицајците. Полицијата ова го третира како терористички ...
сите 239 | | | веќе видена

Магазинот „Политико“ пишува дека оркестрираните напади врз фондацијата на Џорџ Сорос во Македонија и американската амбасада во Скопје се поттикнати и поддржани ...
сите 25 | | | веќе видена

Германската влада одобри закон за обесштетување на обвинетите според законот со кој по Втората светска војна беше забранета хомосексуалноста. Германскиот ...
сите 12 | | | веќе видена

Продолжението на координативната средба на претставниците на парламентарните групи за утврдување на предлогот за составот на собраниската Комисија за прашања ...
сите 526 | | | веќе видена

Блокадата на Иванов треба да се надмине со конституирање на Собранието и формирање Влада согласно Уставот, велат извори во ЕУ за Дojчe веле . Колку побрзо, ...
сите 156 | | | веќе видена

Советот на општина Центар денеска, по 4 години, ја заврши седницата која на 7.6.2013-та година беше прекината поради вандализмот врз општината и нарачаните ...
сите 25 | | | веќе видена

Германија не очекува македонските политичари да ги игнорираат пораките на еврокомесарот Јоханес Хан, кој вчера порача дека во демократија мора да се почитува ...
сите 46 | | | веќе видена

next