Либертас

Неексплодирана артилериска граната 105мм од Прва светска војна пронајдена во бунар во двор на викендичка во Битола. Како што соопшти МВР, Ј.Д. од Битола вчера ...
сите 14 | | | веќе видена

Поголема количина сомнителна зелена тревкаста материја, најверојатно марихуана, и таблети екстази открила полицијата при вчерашниот претрес во куќата и ...
сите 55 | | | веќе видена

Влада која ќе ја спроведува тиранската платформа направена и оформена во друга држава, не може да биде реформска, туку е антидржавна, а однесувањето на СДСМ е ...
сите 419 | | | веќе видена

Вооружени ограбувачи вчера нападнале продавница за накит од брендот „Картие“ во Монте Карло. За да го одвлечат вниманието, тие запалиле огромен пожар кој се ...
сите 38 | | | веќе видена

Парламентарните политички партии утре, по три месеци пауза и преговори, ќе ја продолжат конститутивната седница на Собранието која започна на 30 декември ...
сите 199 | | | веќе видена

Нивото на Охридско Езеро е девет сантиметри над дозволениот минимум, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Температурата на водата изменера во ...
сите 44 | | | веќе видена

Нови предвремени парламентарни избори се решение за излез од политичката криза во која СДСМ по изборите повторно ја втурна државата, велат од ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 233 | | | веќе видена

Освен Талат Џафери од ДУИ како кандидат за претседател на Собранието, и Движењето Беса одлучи да предложи свој кандидат, но се уште не излегуваат имиња. Од ...
сите 199 | | | веќе видена

Во близина на Ливерпул се урнала зграда како последица од експлозија на гас, при што се повредени најмалу 24 лица. Британските медиуми јавија дека во зградата ...
сите 53 | | | веќе видена

next