Либертас

Врховниот суд незаконски постапил при одлучувањето за укинување на притворот на Сеад Кочан. Вака адвокатот Сашо Дуковски за Алсат-М го коментира решението на ...
сите 156 | | | прочитана: 208 | веќе видена

Одговори на новинарски прашања Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ Скопје, 15.05.2017 Медиуми: Дел од забелешките беа дека се гонат за полесни кривични ...
сите 94 | | | веќе видена

Поранешните сопартијци на Никола Груевски, а сега политички противници, Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски, како и полицискиот генерал Стојанче Ангелов, од ...
сите 44 | | | веќе видена

Одлуката на Врховниот суд за прифаќањето на Барањето за заштита на законитоста (БЗЗ) за притворот на Сеад Кочан, донесена од Кривичен совет со кој претседвала ...
сите 159 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1 експресно ја спроведе пресудата на Врховниот суд и уште денеска донел одлука во врска со притворот на бизнисменот ...
сите 115 | | | веќе видена

Европскиот парламент ниту неделава нема да гласа за Резолуцијата за Република Македонија, а во однос на прогрес-извештајот на Европската комисија за нашата ...
сите 14 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ најави дека утре во Уставниот суд ќе поднесе иницијатива за оценување на уставноста на изборот на Талат ...
сите 62 | | | веќе видена

Европската интеграција е најуспешниот мировен проект во историјата, за што ЕУ доби Нобелова награда за мир. Европската приказна е за демократија, солидарност и ...
сите 6 | | | веќе видена

Градоначалничката на Тетово и потпретседателка на ДУИ, Теута Аирфи, на последниот ден од својот мандат, присуствуваше на асфалтирање на кружниот тек на улицата ...
сите 4 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција отворило истрага против поранешен и актуелен директор на „НЛБ Тутунска банка“, ...
сите 19 | | | веќе видена

Изјава за медиуми Радимила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ Скопје, 15.05.2017 Пред Обвинителството ги повторив информациите и сликите кои ги носам со ...
сите 46 | | | веќе видена

Од денеска во просториите на општина Богданци на јавен увид на граѓаните им е ставен избирачкиот список во пресрет на референдумот закажан за 11 јуни на кој ...
сите 7 | | | веќе видена

next