Либертас

Заев за Груевски: “Го слушам Никола, ќе ја снемало Македонија. Будала работа! Како ќе ја снема Македонија, човек? Само ќе се случи, повеќе нема да е на власт ...
сите 28 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, гостуваше во вестите на Канал 5 телевизија. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во интервју за телвизија Канал 5 изјави дека ...
сите 364 | | | веќе видена

Доколку одиме на парламентарни избори заедно со локалните избори ќе освоиме и повеќе пратеници ама претседателот Ѓорге Иванов, пак по налог на Никола Груевски, ...
сите 364 | | | веќе видена

Сите палми засадени низ Македонија, без исклучок, се исушија. Палмите, проект на ВМРО ДПМНЕ платени со пари од државниот буџет, не ја преживееја оваа зима. ...
сите 10 | | | веќе видена

Екс шефицата на Врховен, Лидија Неделкова ќе одлучува по Барањето за заштита на законитоста за случајот „Пуч“, поднесено до највисокиот суд од Специјалното ...
сите 42 | | | веќе видена

Македонската радио телевизија соопшти дека најостро ја осудува изјавата на два члена на екипата на култната емисија на Македонското радио Хихирику дека е ...
сите 13 | | | веќе видена

На распит во СЈО досег се повикани три последователни координатори на партијата од Крива Паланка: Анри Андоновски, Борче Стојчевски, Игор Тодоровски, потоа ...
сите 51 | | | веќе видена

Во дебата за „360 Степени“, поранешниот претседател на Државната комисија за спречување на корупција, Драган Малиновски зборуваше за рокот кој СЈО согласно ...
сите 72 | | | веќе видена

„Да не беа блокирани демократските процеси за формирање нова реформска Влада од Ѓорге Иванов и Никола Груевски, овој викенд граѓаните ќе имаа цел ден евтина ...
сите 164 | | | веќе видена

next