Либертас

Откако вчера Владата побара од Надзорниот одбор на ЕЛЕМ да го поништи тендерот за набавка на механизација за ископ на јаловина, денеска директорот на државната ...
сите 79 | | | прочитана: 222 | веќе видена

Сите молчат за тоа кој е одговорен за грешките при изградбата на двата автопати. За тоа колку направените пропусти ќе ја зголемат цената, што всушност ќе значи ...
сите 108 | | | веќе видена

По скандалот со автопатите, Македонија ќе мора да го поправа впечатокот кај кинеските партнери, вели во интервју за Дојче веле , Анастас Вангели. Кинеските ...
сите 99 | | | веќе видена

Тројцата битолски советници од редовите на Демократскиот сојуз (ДС), Социјалистичка партија на Македонија (СПМ) и ПОДЕМ денеска не гласаа координирано со ...
сите 121 | | | веќе видена

Највисока температура денеска е измерена во Гевгелија и Демир Капија 38 степени, во Струмица 36, во Скопје на Зајчев Рид и во Штип 35, во Скопје Петровец, ...
сите 346 | | | веќе видена

Прес конференција Весна Богоевска, портпарол на ОО СДСМ Велес Велес, 23.06.2017 Почитувани граѓани, Од општина без долгови и без преврабитеност, Општина Велес ...
сите 21 | | | веќе видена

Министерот за финансии Драган Тевдовски, министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, заменик министерката за финансии Ширет Елези и економскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Новата Влада и опозицијата треба да се фокусираат на имплементацијата и на реформските приоритети и на Договорот од Пржино за да ја вратат Македонија на патот ...
сите 82 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев придружуван од министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска се сретна со министерот за надворешни работи на Кралството Норвешка ...
сите 107 | | | веќе видена

Една од клучните мерки на Владата е јавниот сервис МРТВ да не биде дел од комерцијалниот пазар и да биде финансирана од буџетот на државата, рече министерот за ...
сите 27 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска порача дека ако не се одржи Суперкупот на УЕФА на Национална арена „Филип Втори“, виновна за тоа ќе биде власта на СДСМ. – До последниот ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска ја заврши тридневната работна посета на Брисел, каде заедно со висока партиска делегација финишираше со ...
сите 271 | | | веќе видена

next