Наградата за најдобар филм на годинашното доделување на Оскарите заврши во рацете на режисерот Бери Џенкинс за филмот „Месечина“, неколку минути откако по ...
сите 64 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска во 14 часот во Кабинетот на претседателот Иванов ќе го достави доказот за обезбеденото мнозинство. Одлуката на шефот на ...
сите 3 | | | веќе видена

Од денеска почнуваат Велигденските пости. Свештениците велат- постот е и телесен и духовен. Велигденскиот пост опфаќа 7 недели, односно 7 седмици. Трае 48 ...
сите 28 | | | веќе видена

Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија денеска ќе информира за фокусот на нивната работа во оваа година. На прес-конференцијата, ...
сите 29 | | | веќе видена

По одлуката на Централниот одбор на СДСМ, лидерот на партијата Зоран Заев да биде нов мандатар, Социјалдемократите сѐ уште без официјална информација кога ќе ...
сите 23 | | | веќе видена

Зајакнување на институциите во борбата против корупција, перење на пари и финансирање тероризам, e целта на заедничката програма за борба против корупција, ...
сите 25 | | | веќе видена

next